Dario Dodić • subota, 26.11.2016.

Nogometaši Milana uz puno su muke slomili otpor Empolija da bi na kraju slavili s uvjerljivih 4:1. Torino je na svom terenu svladao Chievo 2:1...

Empoli - Milan 1:4

Konačnih 4:1 za Milan na gostovanju kod Empolija ne odaje pravi dojam utakmice. Uz puno je muke Milan došao do tri boda na stadionu Carlo Castellani u Empoliju. Od prve je minute nastupio i Mario Pašalić, u 78. minuti zamijenio ga je Niang.

Milan je na krilima raspoloženih Susa i Lapadule došao do pobjede vrijedne drugog mjesta na tablici Serie A, barem privremeno. Upravo su ova dvojica Milanovih igrača kreirala gol za vodstvo Milana u 15. minuti. Ubacio je Suso, Lapadula zabija za 0:1. Ipak, imao je i Empoli što reći u ovom susretu, nakon samo dvije minute Saponara zabija za 1:1 nakon što je Donnarumma odbio loptu točno na noge Empolijevog veznjaka.

Bio je to prvi Empolijev pogodak na svom travnjaku nakon 500 minuta suše. Mogao je Empoli i u vodstvo da je u 35. minuti Saponara bio malo precizniji. Brzo je uzvratio i raspoloženi Bonaventura, lijepo je opalio iz slobodnog udarca, ali njegov pokušaj odlično brani Skorupski.

Niti sjajni Skorupski nije mogao ništa u 62. minuti kada Suso ponovno dovodi u vodstvo Milan. Samo dvije minute kasnije Bonaventura uz pomoć Coste povećava na 3:1. Sve je odradio Bonaventura, prošao po lijevoj strani i zavrnuo u sredinu, lopta je na putu pogodila nesretnog Costu i ušla u gol. Konačnih 4:1 postavlja Lapadula, ponovno je asistent bio Suso.

Torino - Chievo 2:1

U ranijem terminu Torino je s 2:1 svladao Chievo i zasluženo upisao tri boda. Iako je prvu pravu priliku na susretu imao gost, Castrov udarac obranio je Joe Hart, poveli su domaćini. Igrala se 35. minuta, Barrecin ubačaj Falque glavom pretvara u vodstvo Torina. Možda je sudac trebao označiti nedozvoljenu poziciju s obzirom da je prilikom ubačaja jedan od igrača Torina bio u zaleđu, a sudjelovao je u igri.

Tri minute kasnije Falque novim pogotkom podiže vodstvo Torina na 2:0. Vagao je Gobbija i onda lijevom nogom pogodio gornji lijevi kut Sorentinovog gola za povećanje vodstva domaćina.

Preuzeo je inicijativu Chievo u drugom dijelu, ali unatoč pritisku uspjeli su tek jednom zatresti mrežu Torina, u 85. minuti konačnih 2:1 postavlja Inglese glavom nakon udarca iz kuta koji je izveo Birsa. U posljednjim minutama Chievo je ostao s desetoricom igrača, Cacciatore je dobio izravni crveni karton.