Palermo
Palermo 0:1 Lazio
Lazio

Dario Dodić • nedjelja, 27.11.2016.

Nogometaši Lazija bez većih su problema došli do pobjede na gostovanju kod pretposljednjeg Palerma. Slavili su Rimljani s minimalnih 1:0, dovoljnih za, barem privremeno, preuzimanje treće pozicije u Serie A...

Lazio je Palermu nanio sedmi uzastopni poraz u Serie A, najgori je to učinak Palerma u njihovoj povijesti nastupa u Serie A. Pogledamo li posljednjih devet nastupa Palerma u prvenstvu, osvojili su tek jedan bod. Uspije li Crotone izvući barem bod kod kuće protiv Sampdorije, Palermo će završiti na samom dnu ljestvice.

Teško je bilo očekivati drugačiji rasplet s ozbirom da je momčad u financijskoj krizi i pitanje je hoće li uopće dočekati kraj prvenstva u elitnom rangu talijanskog nogometa. Demotivirani igrači pružaju čak i dobre predstave, ali ne uspijevaju izdržati čitavih 90 minuta.

Ništa drugačije nije bilo niti protiv Lazija koji je došao po sva tri boda i uzeo ih minimalnom pobjedom. Nakon što je nekoliko pokušaja Rimljana danas vrlo dobri Josip Posavec obranio, u 31. minuti spasa nije bilo. Prošao je Basta po desnoj strani, zavrnuo prizemnu loptu u sredinu, na nogu Milinković-Savića koji s nekoliko metara zabija kroz noge Posavcu.

Imao je i Palermo svoje šanse, na isteku prvog dijela Nestorovski je bio blizu izjednačenja, ali nije dobro zahvatio ubačaj i lopta je otišla pokraj gola.

Sve je bilo gotovo u 86. minuti kada je Gonzalez kao zadnji igrač hrvačkim zahvatom s leđa srušio Lombardija i zaradio izravni crveni karton, Lazio je priveo susret kraju i pobjedom došao do devete utakmice u nizu u kojoj nisu poraženi.