Inter
Inter 4:2 Fiorentina
Fiorentina

Dario Dodić • ponedjeljak, 28.11.2016.

Hrvatski su reprezentativci bili među glavnim akterima sjajnog dvoboja Intera i Fiorentine kojim je zaključeno 14. kolo Serie A. Inter je na Giuseppe Meazzi slavio 4:2...

Hrvati su imali glavne uloge u dvoboju Intera i Fiorentine koji je u konačnici pripao domaćinima rezultatom 4:2. Od prve su minute Marcelo Brozović i Ivan Perišić dobili priliku u dresu Intera dok su za Fiorentinu startala sva trojica Hrvata, Nikola Kalinić, Milan Badelj i Hrvoje Milić.

Nije moglo bolje početi za Inter. Brozović je još jednom potvrdio da se vrlo brzo vratio u formu nakon što ga je bivši trener Frank de Boer držao na predugom hlađenju. Igrala se treća minuta kada je hrvatski reprezentativac na ruba kaznenog prostora pokupio odbijanac i pospremio ga pod gredu za vodstvo Intera.

U devetoj minuti semafor je pokazivao 2:0 za domaću momčad. Perišić je s lijeve strane poslao prizemnu loptu u peterac Fiorentine, Tatarusanu kratko odbija na nogu Candreve koji lagano zabija za povećanje vodstva Intera.

Kakva bi to utakmica bila da se u strijelce nije upisao Icardi, u 19. minuti nakon lijepe solo-akcije zabija za 3:0. Zanimljivo je istaknuti da je Inter postigao tri gola u Serie A u prvih 19 minuta susreta po prvi put nakon siječnja 1990. godine i dueta Matthüs-Klinsmann protiv Bologne.

I Fiorentina je imala svog konja za utrku, Badelj je lijepo s centra gurnuo loptu iza obrane Intera, točno pred noge Nikole Kalinića. Hrvatski se napadač otresao Candreve i lijevom nogom zabio za 3:1.

Ionako težak posao dodatno je otežao Rodriguez zaradivši, možda pomalo preoštro, crveni karton zbog starta na Icardiju na isteku prvih 45 minuta. Hrvoje Milić na poluvremenu je ostao u svlačionici, a unatoč igraču manje Fiorentina je hrabro ušla u drugi dio, iz kontranapada u 62. minuti smanjuju na 3:2, strijelac je bio Iličić, a krivac domaći vratar Handanović.

Unatoč sjajnom nastupu Ivan Perišić nije uspio postići pogodak, u 57. minuti njegov odličan udarac Tatarusanu odbija u vratnicu, a u sudačkoj nadoknadi Icardi koristi Perišićevu majstoriju za svoj drugi pogodak. Perišić je varkom izbacio jednog igrača Fiorentine, "prodao bicikl" drugom i opalio po golu, Tatarusanu brani njegov udarac, a na odbijenu loptu dolazi Icardi i postavlja konačnih 4:2.