Las Palmas
Las Palmas 3:1 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Dario Dodić • ponedjeljak, 28.11.2016.

Las Palmas i Athletic Bilbao zaključili su 13. kolo Primere, domaćini su upisali sva tri boda unatoč kontroverzno dosuđenoj najstrožoj kazni za goste, slavili su 3:1...

Nogometaši Las Palmasa na svom su Estadio de Gran Canaria zasluženo svladali momčad Athletic Bilbaa s 3:1 i nakon serije slabih rezultata upisali drugu pobjedu zaredom na domaćem terenu.

Iako su gosti iz Bilbaa nešto bolje ušli u susret inicijativu nisu pretvorili u konkretnije prigode. Prvi su zaprijetili domaći nogometaši, u 15. minuti Viera je pokušao iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi pokraj gola.

Krajem prvog dijela Las Palmas dolazi do vodstva. Pravovremenim utrčavanjem na desnoj strani zamku zaleđa izbjegao je Macedo i poslao prizemnu loptu u peterac gostiju gdje prvi do nje dolazi Kevin-Prince Boateng i posprema je u mrežu.

Primljeni pogodak nije natjerao goste da podignu razinu igre, već je nakon samo pet minuta u drugom dijelu Las Palmas potvrdio pobjedu. Tana je sjajno proigrao Moma Cabreru, koji preciznim udarcem matira Arrizabalagu.

Unatoč deficitu Athletic nije imao posebno dobrih prilika za smanjenje vodstva Las Palmasa, dok su domaćini imali dvije izgledne prilike, Viera je još jednom bio neprecizan, a nakon dva promašaja odlučio se asistirati, no Tana Placeres petom šalje loptu u vratnicu.

U 74. minuti Aduriz dodatno otežava posao gostima, zbog lakta u glavu protivnika dobio je žuti karton, nastavio je prigovarati sucu pa je zaradio i drugi žuti, odnosno crveni karton. Pitanje je je li sucu crveni karton bio na pameti kada je u 78. minuti dosudio poprilično kontroverzan jedanaesterac za goste nakon što je s nekoliko metara udaljenosti Macedo napucan u ruku koja je bila uz tijelo. Raul Garcia zabija iz jedanaesterca, a samo dvije minute kasnije Bilbao je ni kriv ni dužan mogao do izjednačenja. Odličan udarac Susaete ipak sjajno brani Javi Varas, na odbijanac prvi dolazi Elustondo, ali njegov pokušaj blokira domaća obrana.

U 90. minuti Las Palmas dolazi do potvrde pobjede, Marko Livaja povukao je kontranapad, pravovremeno u prostor odigrao Vieru koji s 25 metara prebacuje istrčalog vratara Arrizabalagu i postavlja konačnih 3:1.