Napoli
Napoli 1:1 Sassuolo
Sassuolo

Petar Jenjić • ponedjeljak, 28.11.2016.

U novom susretu 14. kola talijanske Serie A, nogometaši Napolija remizirali su kod kuće sa Sassuolom, završilo je 1:1. U vodstvo ih je doveo Lorenzo Insigne u 42. minuti, a bod je gostima donio Gregoire Defrel osam minuta prije kraja utakmice...

Prvi večerašnji susret 14. kola talijanske Serie A odigran je u Napulju, gdje je Napoli ugostio Sassuolo u potrazi za pobjedom nakon dvije utakmice bez pobjede. Ni večeras nisu uspjeli pobijediti, unatoč vodstvu do same završnice.

S druge strane Sassuolo muku muči s formom ove sezone. Za pobjedu ne znaju još od 16. listopada, kada su nadigrali Crotone, a otada su upisali remi te četiri uzastopna poraza. Sassuolo je prva momčad ove sezone koja je startala utakmicu sa svih 11 talijanskih igrača.

Kao što se moglo i očekivati, Napoli je u potpunosti dominirao terenom te nije dopuštao gostima da imalo zaprijete vratima Pepea Reine. O tome dovoljno govori i 70% posto posjeda lopte nakon prvih 45 minuta.

Prvu je priliku na susretu imao Lorenzo Insigne, kada je s ruba kaznenog prostora pokušao matirati vratara Sassuola, Andreu Consigliju, ali je lopta otišla malo iznad gola. Isti je nogometaš tri minute prije kraja poluvremena poentirao za 1:0. Igrač Napolija sjajno je opalio s dvadesetak metara i pogodio rašlje na oduševljenje domaćih navijača.

U nastavku su Napuljani do drugog gola pokušali doći udarcima iz daljine. Okušali su se Manolo Gabbiadini i Marek Hamšik, ali je vratar gostiju bio oba puta na pravom mjestu.

Najbolju su priliku, dotada na susretu, gosti imali u 64. minuti, kada je Federico Ricci lijepo uposlio Simonea Missirolija, čiji udarac glavom završava na gredi. Dvadeset minuta kasnije šokirali su Napoli te došli do izjednačenja. Marcello Gazzola sjajno je uposlio Gregiorea Defrela, koji brzim udarcem matira Reinu za 1:1.

Stanje se na semaforu do kraja utakmice nije promijenilo. Posljednju su priliku imali domaćini, ali je udarac Josea Callejona završio na desnoj stativi.

Ivan Strinić odigrao je čitav susret za domaćine, dok je Marko Rog čitavu utakmicu prosjedio na klupi.