Roma
Roma 3:2 Pescara
Pescara

Dario Dodić • nedjelja, 27.11.2016.

Roma se pošteno namučila kako bi protiv Pescare na Olimpicu došla do sva tri boda u 14. kolu Serie A. Na krilima Edina Džeke i Diega Perottija Roma je slavila s 3:2...

Nastavi li igrati kao posljednjih tjedana Pescara sigurno neće ispasti iz lige. Iako to rezultati ne pokazuju Pescara igra vrlo dobar nogomet, što su pokazali i večeras protiv Rome. Roma je dvaput imala dva gola prednosti, ali Pescara se na Olimpico došla nadigravati i 15-ak minuta prije kraja stigla je na pogodak zaostatka, no nije bilo snage za nešto više od toga.

Edin Džeko je u golgeterskoj formi života, a kad tome pridodamo sjajnog Diega Perottija, nikoga neće iznenaditi podatak da su Rimljani u 14 kola Serie A postigli čak 33 gola.

Nakon deset minuta igre Roma je vodila 2:0. U sedmoj minuti Perotti nakon kratko izvedenog kornera ubacuje na peterac Pescare, Biraghi ni rukama ne uspijeva zaustaviti Džeku koji u padu posprema loptu u Pescarinu mrežu.

U desetoj minuti isti akteri, isti rezultat. Perotti je ubacio, Dario Župarić, koji je odigrao svih 90 minuta u obrani Pescare, kasni sa zamkom zaleđa (ili je Džeko milimetarski izbjegava) i reprezentativac Bosne i Hercegovine zabija za 2:0.

Ne predaje se Pescara i nakon lijepe kombinacije Memushaj smanjuje na 2:1. Tko zna u kojem bi smjeru otišao susret da Crescenzi nije nepotrebno srušio Perottija i skrivio jedanaesterac koji sam Perotti sigurno pretvara u 3:1 za Romu 20 minuta prije kraja. Caprari je smanjio nekoliko minuta kasnije na 3:2, ali snage i spretnosti za još jedan pogodak nije bilo.