Dario Dodić • nedjelja, 04.12.2016.

Nakon što je Bojan Bogdanović predvodio Brooklyn Netse u ranijem terminu sinoć, noćas su još dvojica Hrvata izašla na NBA parkete. Dario Šarić odigrao je svoju najbolju utakmicu u dresu 76ersa dok je i Dragan Bender lijepo iskoristio veću minutažu protiv Golden State Warriorsa...

Dario Šarić odigrao je najbolju utakmicu u dresu Philadelphia 76ersa i izjednačio svoj najbolji šuterski učinak u kratkoj NBA karijeri, ali njegovi 76ersi još su jednu neizvjesnu utakmicu izgubili u završnici.

Imali su 76ersi prednost i do 11 koševa u prvoj polovici susreta, ali Boston Celticsi imali su više raspoloženih igrača, prije svega sjajnog Isaiaha Thomasa koji je zabio 12 uzastopnih poena Celticsa kasno u posljednjoj četvrtini, kad se lomila utakmica. Na kraju su Celticsi slavili 107:106 i nanijeli šesti uzastopni poraz 76ersima.

Šarić je, u izostanku Embiida (redovno odmaranje, ne igra dvije uzastopne utakmica u dva dana), Covingtona i Baylessa dobio veću minutažu i iskoristio je na najbolji način. 27 minuta proveo je na parketu i upisao 21 poen (4/4 za 1, 4/6 za 2, 3/6 za 3), 12 skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Goste iz Bostona predvodio je sjajni Thomas s 37 koševa čime je izjednačio najbolji učinak sezone. Avery Bradley večer je okončao s 20 poena i devet skokova.

Koliko su snažni Golden State Warriorsi govori podatak da su sinoćnjom pobjedom nad Phoenix Sunsima 138:109 došli do novog rekorda u NBA. U posljednjih 106 utakmica regularne NBA sezone nisu izgubili dvije utakmice zaredom.

Ako je uopće nedoumica oko pobjednika bilo nakon prve dvije četvrtine, Steph Curry se pobrinuo da se pitanje pobjednika definitivno razriješi u trećoj četvrtini u kojoj su Warriorsi nadodali još 15 poena razlike na svoj konto, uz čak 21 poen Curryja.

Susret je Curry završio s 31 košem, Klay Thompson pridodao je 26 ubačaja, a Kevin Durant 20, uz osam asistencija.

Dragan Bender dobio je lijepu minutažu kad je već dvoboj protiv Warriorsa bio riješen, odigrao je ukupno 25 minuta uz vrlo dobar učinak, deset poena (šut 2/2 za 2, 2/4 za 3), četiri skoka, jednu asistenciju i jednu blokadu. Najbolji kod Sunsa bio je Eric Bledsoe s 27 poena.

NBA, rezultati:
Charlotte - Minnesota 120:125p (Walker 22 koša/Wiggins 29 koševa, Towns 27 koševa, 15 skokova)
Toronto - Atlanta 128:84 (DeRozan 21 koš/Schroder i Hardaway jr. po 15 koševa)
Philadelphia - Boston 106:107
Memphis - L.A. Lakers 103:100 (Daniels 31 koš/Williams 40 koševa)
Dallas - Chicago 107:82 (Matthews 26 koševa/Butler 26 koševa)
Utah - Denver 105:98 (Hayward 32 koša/Barton i Chandler po 20 koševa)
Portland - Miami 99:92 (Lillard 19 koševa/Whiteside 28 koševa)
Golden State - Phoenix 138:109