Petar Jenjić • nedjelja, 04.12.2016.

U susretu 12. kola regionalne ABA lige košarkaši Cibone slavili su na gostovanju kod Mega Leksa rezultatom 71:82 i došli do osme pobjede, predvođeni sjajnim Antom Žižićem...

Nakon novog europskog poraza u srijedu od Oostendea, pred košarkašima Cibone bio je novi dvoboj u ABA ligi, a večeras je išla na gostovanje u Sremsku Mitrovicu kod Mega Leksa. Srpska se momčad također ne može pohvaliti nekom bajnom formom u Europi, a posljednji su susret izgubili od Tenerifa.

Cibona je od samog početka izgledala kao bolja momčad, ali se to na rezultatu nije vidjelo do drugog poluvremena, kada zagrebačka momčad prvi puta odlazi na dvoznamenkastu prednosti i mirno rješava utakmicu u svoju korist. Nije nikakva novost da ih je do osmog slavlja u regionalnoj ligi predvodio odlični Ante Žižić.

Vukovi su na gostovanje otišli u punom sastavu, a otvaranje utakmice je bilo sasvim solidno. Gosti su veći dio prve dionice bili u vodstvu, u dva navrata s najvećih četiri razlike, što je bio i konačan rezultat prvih deset minuta. Reynolds je dobro razigravao i već nakon nepunih sedam minuta imao četiri asistencije.

Utakmica se slično razvijala i u drugoj dionici. Momčad Damira Mulaomerovića bila je većim dijelom u prednosti, a domaćini su tek u jednom navratu, ubačajem Rade Zagorca, bili u minimalnoj prednosti, pred kraj prvog poluvremena. To je, međutim, bilo kratkog vijeka pa je Cibona zaključila prvi dio s dva poena viška.

Cibona je puno bolje otvorila nastavak i na krilima Joksimovića i Žižića, koji su postigli većinu poena u trećoj četvrtini, otišla na dvoznamenkastu prednost (45:55). Treću je dionicu Cibona zaključila ubačajem Rozića, koji je donio 16 poena prednosti (53:69).

Do kraja susreta se Mega Leks nije uspio spustiti ispod dvoznamenkastog zaostataka. Cibona je potpuno kontrolirala utakmica i apsolutno zasluženo došla do pobjede.

Sjajni Ante Žižić završio je utakmicu s 35 poena (13/16 za dva, slobodna bacanja 9/13) i 12 skokova za nešto manje od 30 minuta provedenih na parketu. Vrijedi izdvojiti i Scotta Reynoldsa, koji je uz četiri poena imao i 14 asistencija, od ukupno 27 Ciboninih.

Megu je predvodio Alpha Kaba s 18 poena (7/11 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 1/2), osam skokova i pet asistencija.