Branimir Korać • subota, 03.12.2016.

U prva dva susreta subotnjeg programa regionalne lige pobjede su upisali Igokea na svom parketu protiv Mornara i Partizan u gostima kod Krke...

Igokea je otvorila subotnji program u ABA ligi pobjedom protiv Mornara 74:69. Domaćin je sredinom prve četvrtine preuzeo vodstvo i do kraja susreta nije ga ispuštao.

U završne četiri minute Mornar se uspio približiti na 64:63, imao je čak tri šuta za preuzimanje vodstva, ali Waller i Tatum dva puta nisu pogodili nakon čega Vuk Radivojević ubacuje dvije trice i odvodi Igokeu do pobjede.

"Imali smo priliku okrenuti utakmicu, ali brzopletim potezima naši Amerikanci su je ispustili. Vuk Radivojević im je pokazao kako se to radi i kako se momčad odvodi do pobjede. Igokei čestitam na pobjedi, a nama predstoji puno rada kako bismo počeli pobjeđivati u ABA ligi", istaknuo je trener gostiju Đorđije Pavićević.

U pobjedničkom sastavu Draško Albijanić ubacio je 13 poena uz šest skokova, a James Robinson 12 poena. Robert Rikić za 12 minuta dodao je šest poena (3/4) i tri skoka. Kod Mornara Vukota Pavić upisao je 19 poena i 12 skokova, a Antabia Waller 18 poena.

Partizan je u gostima upisao pobjedu protiv Krke koju je svladao s 82:70. Slično kao u Laktašima, Beograđani su sredinom prve četvrtine preuzeli vodstvo i više ga nisu ispuštali, samo za razliku od Igokee, nisu dopustili Krki da im zaprijeti.

"Uzeli smo važnu pobjedu na teškom gostovanju. Igrali smo agresivno i tako nastavili pozitivan niz", kaže Franklin Robinson.

Novica Veličković predvodio je goste s 18 poena i pet skokova, a Robinson je dodao 15 poena i sedam skokova.Kod domaćina Matic Rebec ubacio je 18 poena uz deset asistencija, a Matej Rojc dodao je 14 poena.