Ante Nazor s MZT-om iznenadio Budućnost, Podgoričanima drugi poraz u Skoplju

Branimir Korać • nedjelja, 04.12.2016.

Za iznenađenje u 12. kolu ABA lige pobrinuo se MZT koji je upisao pobjedu protiv Budućnosti. Makedonci su slavili s 96:90, a Budućnosti je to tek drugi ovosezonski regionalni poraz i drugi protiv makedonskih momčadi nakon što ju je svladao i Karpoš...

Podgoričani ne pamte po dobrom Skoplje. Nakon što su neočekivano poraženi od Karpoša kojem je to bila prva ovosezonska pobjeda, sada su poraženi i od MZT-a kojeg vodi hrvatski stručnjak Ante Nazor.

Makedonci su u utakmicu ušli sjajnim šutom izvana, pogodili su svih prvih devet pokušaja za tri poena i prvi promašaj za tricu upisali su tek na kraju druge četvrtine. Unatoč tome, na poluvremenu su imali samo četiri poena prednosti što je bilo dobra vijest za goste.

U drugom poluvremenu Budućnost je preuzela vodstvo serijom 10:0 i povela sa 65:59, međutim MZT se vratio u utakmicu, vratio prednost na svoju stranu na početku zadnje dionice i otišao je do pobjede.

Tijekom posljednje četvrtine domaćin je imao i deset poena prednosti te je mirno priveo dvoboj kraju i upisao pobjedu.

Predvodili su ga Josh Scott s 15 poena i 11 skokova te s po 14 poena Daniel Clark i Charlon Kloof. Jure Lalić za 18 minuta ubacio je 11 poena (5/7) uz dva skoka.

Kod Budućnosti Marcus Williams ubacio je 21 poen (5/12 trica) uz devet asistencija i pet skokova, a James Reynolds dodao je 18 poena.