Neven Plantak debitirao na klupi Zadra visokom pobjedom protiv Karpoša

Branimir Korać • petak, 02.12.2016.

Zadrani su upisali prvu pobjedu dvoznamenkastom razlikom ove sezone u ABA ligi. Lagan posao imali su protiv Karpoša koji je svladan s glatkih 93:74...

Nepredvidljivi Makedonci nisu uspjeli iznenaditi Zadrane u Višnjiku, upisali su ipak očekivani poraz. Momčad koja ove sezone ima samo dvije pobjede i to protiv Budućnosti kojoj je to jedini poraz i Cedevite, nije uspjela uzeti bodove u Zadru.

S novim trenerom na klupi i puni motiva da pokažu kako vrijede više od onog što su prikazivali u dosadašnjem dijelu sezone, Zadrani su od početka igrali dobro i angažirano te su na kraju za to i nagrađeni.

Praktički svih 40 minuta Zadrani su bili u vodstvu. Samo u jednom trenutku Karpoš je nakratko poveo, ali domaćin je vrlo brzo vratio prednost na svoju stranu, stvorio visoku razliku i glatko slavio.

Prvi put domaćin je dosegnuo dvoznamenkastu prednost sredinom druge dionice kada je poveo 36:25, no do odlaska na odmor gosti su ipak malo smanjili zaostatak.

Najbolje razdoblje u igri gostiju bilo je otvaranje drugog poluvremena, tu su stigli do spomenutog vodstva kada je Zeković u 23. minuti ubacio za 46:45, ali Zadar je odmah odgovorio serijom 13:0 i vratio prednost na svoju stranu.

Potpuno odvajanje i ubijanje nade gostiju uslijedilo je u posljednjoj četvrtini, Karpoš je tu potpuno pao, a Zadar je stvorio prednost višu i od 20 razlike te rutinski odradio posao.

Po 19 poena kod Zadra ubacili su Ivan Marinković i Lovro Mazalin (šest asistencija), a kod gostiju Zeković je ubacio 17 poena uz pet skokova, a Vrkić 13 poena.

Zadar je tako došao do pete pobjede dok Karpoš ostaje na samo dvije, najmanje u ABA ligi.