Petar Jenjić • subota, 03.12.2016.

U sklopu 12. kola regionalne ABA lige, Cedevita je ugostila slovensku Union Olimpiju te bez većih problema slavila rezultatom 102:87...

Nakon uspješno odrađene utakmice u Eurokupu protiv makedonskog MZT-a, košarkaši Cedevite dočekali su na svojem parketu slovensku Union Olimpiju, u 12. kolu ABA lige, te došli do svoje osme prvenstvene pobjede. Uz to imaju i četiri poraza, dok je Olimpija sada na omjeru 3-8.

Niti večeras u sastavu zagrebačke momčadi nije bilo Luke Babića, no ni to nije predstavljalo toliki problem momčadi Veljka Mršića, koja je vodila gotovo od samog početka, uz probleme u trećoj dionici, i zasluženo došla do pobjede.

Uvodne su minute protekle u egalu, a nakon trice Marka Tomasa, Vitamini su vodili 16:15 i polako se počeli odvajati. Uz Tomasa je raspoložen bio i Shurna, a nakon prvih deset minuta Cedevita je imala osam poena prednosti (31:23).

Ubrzo je domaćin došao i do dvoznamenkaste prednosti, a tek je tricom Jeffersona Olimpija prekinula Cedevitinu 9:0 seriju. Ubrzo je i Džanan Musa povezao sedam poena za visokih 26 koševa prednosti (59:33), pretkraj prvog poluvremena. Bosanskohercegovački košarkaš ubacio je sam 14 poena u drugoj dionici, a Mršićeva je momčad na predah otišla s okruglih 59:39.

Cedevita je stala u trećoj dionici, a gosti su se polako počeli približavati i otapati prednost domaćina. Ubačajem Jeffersona uz dodatno slobodno bacanje, slovenska se momčad približila na samo pet poena minusa, a s tom je prednošću Cedevita i zaključila treću četvrtinu (71:66).

Domaćinima su trebale tek dvije minute u posljednjoj dionici da se ponovno odvoje na dvocifrenu razliku, na što Olimpija nije imala spreman odgovor pa je Cedevita mirno privela meč prema kraju.

Džanan Musa predvodio je Cedevitu do pobjede s 26 poena (6/9 za dva, 4/5 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i četiri skoka, dok je John Shurna dodao 13 poena (5/6 za dva, 1/4 za tricu).

Kod gostiju je Nikola Janković ubacio 20 poena (8/13 za dva, slobodna bacanja 4/6), uz osam skokova, a Brandon Jefferson 19 koševa (3/8 za dva, 4/9 za tricu, slobodna bacanja 1/1).