Dario Dodić • subota, 10.12.2016.

Sinoć je u NBA bilo vrlo zanimljivo. LeBron James nastavlja preskakati igrače na ljestvici najboljih strijelaca svih vremena, Russell Westbrook izjednačio se s Michaelom Jordanom dok je Damjan Rudež najbolje od Hrvata iskoristio dobivene minute...

Orlando Magic uvjerljivo je poražen na gostovanju kod Charlotte Hornetsa, 109:88. Nakon tri četvrtine igre bilo je jasno da će pobjedu odnijeti domaćini pa je, kao i obično, trener Magica Frank Vogel u završnim minutama dao priliku Damjanu Rudežu i Mariju Hezonji.

Oba hrvatska košarkaša dobila su priliku u posljednjih nešto više od osam minuta, a bolje ju je iskoristio Rudež. Damjan je u osam minuta prikupio devet poena (3/3 za 2, 1/3 za 3) i dva skoka, dok je Hezonja ubilježio tri poena (šut 0/1 za 2, 1/2 za 3), dva skoka i asistencijju.

Hornetse je predvodio Nicolas Batum sa 16 koševa, devet skokova i sedam asistencija, a mogao je i do triple-double učinka da je igrao u posljednjoj dionici igre. Michael Kidd-Gilchrist pridodao je također 16 poena, a Kemba Walker poen manje. Najbolji u redovima Magica bio je Evan Fournier s 14 koševa.

Eric Bledsoe za svoj si je 27. rođendan sam osigurao najbolji poklon, a počastio je i svoje suigrače iz Phoenix Sunsa - ubacio je 30 poena i pridodao devet asistencija te tako predvodio Sunse do pobjede 119:115 u gostima kod Los Angeles Lakersa.

Vrlo dobru partiju odigrao je i Leandro Barbosa ubilježivši 21 koš, dok je Dragan Bender u osam minuta provedenih na parketu ubilježio dva poena (1/1 za 2, 0/2 za tri) i jednu blokadu.

Kod Lakersa je sjajan bio Lou Williams s 35 koševa, ali to nije bilo dovoljno za njegovu momčad. Ivica Zubac susret je odgledao s klupe, nije ulazio u igru.

LeBron James sinoć je na domaćem parketu u pobjedi Cleveland Cavaliersa nad Miami Heatom 114:84 ubacio 27 poena i tako došao do devetog mjesta na ljestvici najboljih strijelaca svih vremena. LeBron je trenutno na 27.315 poena, na ljestvici je preskočio Elvina Hayesa, a kroz idućih nekoliko utakmica smiješi mu se i osma pozicija koju drži Karl Malone s 27.409 poena.

Sjajan je bio i Kevin Love s 28 poena i 15 skokova iako se do posljednjih trenutaka nije znalo hoće li nastupiti zbog problema s leđima. Kyrie Irving dodao je 23 koša. Miami je ubilježio četvrti uzastopni poraz, a susret su odradili s tek osmoricom igrača. Najbolji u redovima Heata bio je Derric Williams sa 17 poena.

Russell Westbrook došao je do 12. triple-doublea ove sezone, trenutno je na sedam u nizu čime se izjednačio s Michaelom Jordanom koji je isti učinak imao 1989. godine. Rekorder po broju triple-double učinaka je Wilt Chamberlain s devet u nizu 1968. godine.

No, Westbrookov učinak nije pomogao Oklahomi koja je na svom parketu izgubila od Houston Rocketsa 102:99. "Promašio sam mnogo laganih šuteva, čovječe", kazao je Westbrook koji je nekoliko sekundi prije kraja promašio šut za vodstvo Oklahome. Susret je završio s 27 poena, deset skokova, deset asistencija i osam izgubljenih lopti. Steven Adams pridodao je 24 koša i deset skokova.

Unatoč vrlo slabom šutu Jamesa Hardena Rocketsi su uspjeli doći do pobjede. Harden je večer završio s 21 poenom (4/12 za 2, 2/11 za 3, 7/8 za 1), devet skokova i 12 asistencija. Eric Gordon pridodao je 17 ubačaja.