Deportivo Alaves 1:0 Real Betis
Real Betis

Dario Dodić • petak, 16.12.2016.

Alaves i Betis otvorili su 16. kolo Primere susretom koji definitivno nije bio za pamćenje. U prilično slabom ogledu Alaves je minimalno slavio i upisao sva tri boda...

Statistika kaže da Betisu odgovara igrati petkom susrete La Lige, najviše je od svih klubova ove sezone upravo Betis bodova osvojio u utakmicama igranima u petak. Današnji dvoboj trinaestoplasirane i četrnaestoplasirane momčadi La Lige potvrdio je ono što svi već znamo o statistici, Alaves je minimalnom pobjedom upisao sva tri boda i pobjegao seviljskoj momčadi na tri boda prednosti.

Nije to bila utakmica za pamćenje, vrlo malo prilika ubilježeno je s obje strane, Alaves je ipak bio bolji protivnik, a presudio je jedan sjajan trenutak asistenta Pinede i strijelca Deyversona kojim je Alaves došao do pobjede.

U prvom dijelu prilika gotovo i nije bilo, valja tek istaknuti dva pokušaja Alavesa iz završnice poluvremena, ali mreža Antonija Adana nije se zatresla. Gosti će prvih 45 minuta pamtiti po lošemu, ozlijedio im se kapetan i ponajbolji igrač, Joaquin, već je u 41. minuti napustio travnjak.

Alaves je ipak više pokušavao doći do pogotka, a inicijativa se domaćinu isplatila u 58. minuti. Pineda je odlično kroz obranu Betisa uposlio Deyversona koji lagano lijevom nogom zabija za 1:0 i pobjedu Alavesa. Betis je do kraja susreta dvaput pokušao do izjednačenja, ali Pacheco nije dopustio iznenađenje.