Angers
Angers 0:2 Nantes
Nantes

Dario Dodić • petak, 16.12.2016.

Nogometaši Nantesa zasluženo su slavili na gostovanju kod Angersa na otvaranju 18. kola Ligue 1 i tako u samo tjedan dana upisali drugu pobjedu pod novim trenerom Sergiom Conceicaom...

Nakon pobjede u osmini finala francuskog kupa protiv Montpelliera 3:1 tijekom tjedna Nantes je došao i do važnih prvenstvenih bodova. Na gostovanju kod Angersa Nantes je zasluženo slavio s 2:0 i u manje od tjedan dana došao do druge pobjede u isto toliko utakmica pod vodstvom novog trenera Sergija Conceicaa. Bivši portugalski internacionalac preuzeo je prošli tjedan klupu Nantesa i u prva dva nastupa upisao dvije sigurne pobjede.

Od prve minute Nantes je na stadionu Jean-Bouin tražio pogodak i sva tri boda, interesantan je to bio pristup momčadi koja je u posljednjih 15 gostovanja slavila tek dvaput. Ipak, Angers im povijesno leži, nikada u 16 ligaških dvoboja nisu pobijedili Nantes. U 18. minuti napadačka inicijativa gostiju urodila je plodom. Po desnoj je strani prošao Stepinski, s korner linije vratio natrag do ruba kaznenog prostora, na nogu Gilleta koji lijepo poentira za vodstvo Nantesa.

Nakon primljenog pogotka probudila se i domaća momčad. N'Doyeov pokušaj glavom prozujao je kraj lijeve vratnice Riouovog gola, dok je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela odlično opalio Diedhiou s ruba šesnaesterca, ali brani vratar Nantesa.

Sličnu je priliku na početku drugog dijela imao N'Doye, odbio je ponovno Riou u korner, a umjesto da iz kornera ugroze gostujućeg vratara nogometaši Angersa u konačnici su morali po drugi put vaditi loptu iz vlastite mreže. Brzu je kontru razvio Nantes, Harit je lijepo proigrao Ilokija koji vara domaćeg vratara Petrića, ali gubi korak pa prvi do lopte dolazi Harti i zabija za 0:2.

Angers je zaigrao puno bolje u drugom poluvremenu, imali su nekoliko vrijednih pokušaja, od kojih posebno valja istaknuti sjajan udarac Manceaua iz 90. minute koji je odsjeo na gredi, ali rezultat se nije mijenjao.

Mateo Pavlović poraz je Angersa odgledao s klupe.

All Goals & Highlights HD - Angers 0-2 Nantes... by safetatiqiiii