Dario Dodić • nedjelja, 18.12.2016.

Sinoć je odigrano sedam NBA utakmica, Russell Westbrook došao je do 13. triple-double učinka u sezoni u pobjedi Oklahome nad Phoenixom, Warriorsi su se na krilima Duranta i Curryja lako obračunali s Portlandom, odmoreni Cavsi bili su prevaga protiv Lakersa...

Russell Westbrook ostvario je 50. triple-double učinak u karijeri i 13. ove sezone. Sinoć je u pobjedi Oklahoma City Thundera nad Phoenix Sunsima 114:101 upisao 26 poena, 11 skokova i čak 22 asistencije (najbolji učinak karijere kad su asistencije u pitanju).

Već na poluvremenu Thunderi su imali 15 koševa prednosti, a da se Sunsi ne vrate u susret pobrinuo se Westbrook u trećoj četvrtini u kojoj je postigao 17 poena.

Dragan Bender dobio je priliku krajem treće četvrtine i početkom četvrte, te još jednom pred kraj susreta. Ukupno je odigrao deset minuta, uz jednu promašenu tricu, tri skoka i dvije blokade.

Kod Thundera uz Westbrooka valja istaknuti i Stevena Adamsa koji je ubacio 19 poena. Sunse je predvodio Devin Booker s 31 ubačajem.

Odmor je pomogao ključnim igračima Cleveland Cavaliersa, LeBron James, Kyrie Irving i Kevin Love predvodili su Cavse do pobjede 119:108 protiv upornih Los Angeles Lakersa.

LeBron je u posljednjoj četvrtini kad se lomio susret s Lakersima ubacio 16 od svojih 26 poena. Irving je večer završio s 21 poenom i čak 12 asistencija, dok je Love susret okončao sa sjajnih 27 poena i 17 skokova.

Nick Young predvodio je Lakerse s 32 poena, Jordan Clarkson s klupe je pridodao 20 koševa. Ivica Zubac bio je na klupi Lakersa, ali nije ulazio u igru.

Golden State Warriorsi sinoć su bili vrlo raspoloženi protiv Portland Trail Blazersa. Na svom su parketu slavili s više nego uvjerljivih 135:90, a susret je praktički bio riješen već nakon prve četvrtine koju su Warriorsi dobili 39:21.

Posebno su raspoloženi bili Kevin Durant i Steph Curry, svoj su posao obavili do kraja treće četvrtine pa su četvrtu mogli odmarati. Durant je večer završio s 34 poena i 11 skokova. Curry je pridodao 19 poena uz šut 5/8 za tri poena.

Najbolji u redovima Portlanda bio je kao i obično Damian Lillard s 20 poena, Harkless je pridodao 17.

NBA, rezultati:
Oklahoma City - Phoenix 114:101
Detroit - Indiana 90:105 (Caldwell-Pope 20 koševa/George 26 koševa)
Atlanta - Charlotte 99:107 (Hardaway Jr. 21 koš/Williams 19 koševa)
Cleveland - L.A. Lakers 119:108
Minnesota - Houston 109:111p (Towns 41 koš, 15 skokova/Harden 28 koševa, 13 asistencija, 9 skokova, Anderson 28 koševa)
Denver - New York 127:114 (Faried 25 koševa/Anthony 29 koševa)
Golden State - Portland 135:90