Petar Jenjić • nedjelja, 29.01.2017.

Odigrane su još dvije utakmice 20. kola regionalne ABA lige. Makedonski MZT upisao je vrlo važnu pobjedu u borbi za ostanak protiv Mega Leksa s minimalnih 75:74, dok je Budućnost obranila domaći teren i slavila protiv Partizana 74:68...

MZT - Mega Leks 75:74

Borba za ostanak u regionalnoj ligi postaje sve zanimljivija nakon vrlo važe pobjede makedonskog MZT-a kod kuće protiv Mega Leksa 75:74 kojom su se izjednačili sa srpskom momčadi na omjeru 7-13. Prednost na ljestvici ipak ima Mega, s obzirom na to da su u prvom dijelu sezone slavili s visokih 87:72.

Puno bolje je igrao domaćin u prvih pola sata. Nakon nešto izjednačenije prve četvrtine (23:21), MZT je u drugoj pojačao ritam i na poluvrijeme otišao s dvoznamenkastom prednošću nakon ubačaja Josha Scotta (44:34).

Na ulazu u posljednju četvrtinu imali su +14 (71:57), ali je Mega ubrzo napravila sjajnu seriju 16:2 i preuzela vodstvo minutu prije kraja utakmice (74:73). Charlon Kloof je Makedoncima jednim slobodnim bacanjem donio izjednačenje, zatim je domaćin odigrao jako dobru obranu i isti je učinak ostvario Xavier Thomas za 75:74. Gosti su u posljednjem napadu pokušali poentirati preko Vlatka Čančara koji nije bio precizan.

Do pobjede ih je predvodio Josh Scott sa 17 poena (6/8 za dva, slobodna bacanja 5/6) i 12 skokova, dok je Charlon Kloof dodao 15 koševa (6/10 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 3/5).

Radosav Spasojević bio je najefikasniji kod gostiju s 14 ubačaja (1/1 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 3/4).

Budućnost - Partizan 74:68

Dvoboj dviju momčadi u borbi za što bolje mjesto na ljestvici pripao je crnogorskoj momčadi koja je slavljem 74:68 došla na omjer 14-6 i jednu pobjedu od Partizana čiji je omjer sada 15-5. Momčad Aleksandra Džikića otišla je na gostovanje bez suspendiranog Stefana Birčevića, odigrala utakmicu s dosta grešaka i izgubljenih lopti i u konačnici upisala poraz 74:68.

Gosti su slabo ušli u današnji susret i prve su poene upisali tek nakon četiri minute igre što je Budućnost iskoristila i nakon poena Marcusa Williamsa došla do rezultata 10:0. Vrlo brzo se Partizan smirio i počeo smanjivati zaostatak uz dobru rolu Novice Veličkovića koji je ubacio šest poena. Prvu su dionicu zaključili sa šest poena minusa (23:17).

Uspjela se beogradska momčad tijekom druge četvrtine približiti na dva poena zaostatka nakon pet vezanih poena (28:26), ali se Budućnost vrlo brzo vratila na veću prednost, ubačajem Owena Klassena iznosila je devet poena. Ista je razlika bila i na kraju prvog poluvremena (40:31).

Budućnost je imala spreman odgovor na agresivniji ulazak u drugo poluvrijeme svojih protivnika, koban je bio Williams nakon čije se trice domaćin vratio na dvoznamenkastu prednost (52:41). Iako su nastavili s vrlo dobrom igrom Budućnost nije dopustila srpskoj momčadi da se vrati u egal tijekom treće četvrtine.

Uspio se Partizan ponovno približiti na tri koša zaostatka u 31. minuti nakon ubačaja Mihajla Andrića (58:55), ali se domaća momčad serijom 8:0 uspjela vratiti na ugodniju prednost. Do kraja susreta Partizan se uspio spustiti do četiri koša minusa (70:66), ali više od toga nije mogao.

James Reynolds predvodio je Budućnost s 19 poena (3/4 za dva, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 3/3), dok je Owen Klassen dodao 16 koševa (4/5 za dva, slobodna bacanja 8/12) i deset skokova.

Kod Partizana je najefikasniji bio Novica Veličković s 15 koševa (4/7 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 4/6) i osam skokova.