Zadarska kriza dodatno produbljena, Krki pripao derbi začelja

Petar Jenjić • nedjelja, 29.01.2017.

Košarkaši Zadra poraženi su u sklopu 20. kola regionalne ABA lige protiv Krke rezultatom 77:83 čime su s makedonskim MZT-om ostali na dnu prvenstvene ljestvice...

Derbi začelja odigran je u Višnjiku gdje je Zadar ugostio slovensku Krku i upisao težak poraz 77:83, ne rezultatski koliko zbog činjenice da je produbio krizu i ostao "zakucan" na dnu prvenstvene ljestvice, s makedonskim MZT-om. Sedmi je ovo poraz Zadra u posljednjih osam utakmica u svim natjecanjima i sada je na omjeru 6-14.

Zadar je jako dobro startao, poenima Marinkovića i Baraća poveo s lijepih 9:2 u trećoj minuti. Uzvratio je Bunić sa sedam vezanih poena, smanjio na dva poena zaostatka i vratio utakmicu u egal (11:9). Do kraja četvrtine ubacili su tek šest poena što je Zadar iskoristio na najbolji mogući način i nakon što su se četvorica Zadrana upisali u strijelce, semafor je na kraju prve četvrtine pokazivao lijepih 30:15.

Početkom druge dionice Zadar je s pet poena došao na okruglih +20 (35:15) i dvoznamenkastu prednost održavao do kraja poluvremena. Tricaški raspoloženi gosti ubacili su četiri trice u posljednje četiri minute i smanjili na nešto prihvatljivijih 12 koševa zaostatka (46:34).

Gdje su stali u prvom poluvremenu nastavili su u drugom. Rebec je pogodio dvije trice, Curry je dodao jednu i Krka se ubrzo približila na -7 (52:45). Zadar je bio bezidejan u napadu nakon četvrte osobne pogreške Jakova Vladovića nakon koje ga je trener posjeo na klupu i želio čuvati za posljednje minute, ali morao je ubrzo promijeniti planove. Nakon četiri vezana poena Elliotta gosti dolaze do izjednačenja (54:54) u 28. minuti. Hrvatska momčad uzvraća sa sedam poena i nešto mirnije ulazi u posljednjih deset minuta.

Do posljednje četvrtine Luković je promašio šest šuteva za tricu, međutim u kratkom je razdoblju ubacio dvije i vratio rezultat u egal. Nakon poena Bunića i Curryja slovenska momčad prelazi vodstvo (63:66), pet minuta prije kraja utakmice. U posljednjih je 60 sekundi Krka ušla s dva poena prednosti (76:78), nakon novih poena Čebulara s linije slobodnih bacanja Zadar nije imao odgovora, slabo je reagirao u napadu i upisao poraz.

Krku je predvodio nepogrešivi Duško Bunić s 21 poenom (10/10 za dva, slobodna bacanja 1/1) i sedam skokova, dok su po 18 ubacili Matic Rebec (trica 6/10) i Ron Curry (7/12 iz igre, slobodna bacanja 2/2).

Najbolji je kod Zadra bio Ivan Marinković s 20 koševa (8/16 za dva, slobodna bacanja 4/9) i deset skokova.