Novi poraz Cibosa, FMP na krilima Čovića glatko slavio

Branimir Korać • nedjelja, 29.01.2017.

Cibona je u 20. kolu ABA lige upisala novi poraz i posve se udaljila od borbe za četvrtu poziciju. Ovo je treći uzastopni poraz Cibosa, a bolji je bio FMP koji je slavio 84:75...

FMP je stigao do četvrte pobjede u posljednjih pet susreta, a Cibona je stigla do čak petog poraza u posljednjih šest susreta.

Iz Ciboninog tabora uoči ovog susreta nisu skrivali nezadovoljstvo zgusnutim rasporedom po tko zna koji put ove sezone, ali vjerovali su da na ovom gostovanju mogu nešto napraviti. Međutim nisu uspjeli FMP je uspješno odradio posao i sredinom treće dionice prelomio dvoboj.

Čak i nije počelo toliko loše za Cibose, predvođeni Marinellijem sredinom druge četvrtine imali su prednost 35:25, ali nakon toga su stali, uslijedile su i neke dvojbene sudačke odluke i FMP je potpuno preokrenuo dvoboj.

Na kraju prvog dijela prednost FMP-a iznosila je 45:41.

Sredinom treće četvrtine krenulo je potpuno odvajanje FMP-a i rješavanje pitanja pobjednika. Kod 49:43 započela je serija domaćina 11:0, pobjegao je FMP na 17 razlike i sve je bilo poznato.

U nastavku susreta Cibona nije uspjela ozbiljno zaprijetiti, približila se najviše na minus sedam, ali bilo je to već na kraju kada se očekivao završetak.

U redovima poraženih Luka Žorić upisao je 14 poena i devet skokova, a Paolo Marinelli 13 poena. Kod FMP-a Filip Čović završio je s čak 30 poena i sedam asistencija.