Petar Jenjić • subota, 28.01.2017.

Košarkaši Cedevite slavili su na domaćem terenu protiv Igokee rezultatom 89:78, u susretu 20. kola regionalne ABA lige, nakon što su dobrim dijelom susreta bili u zaostatku, u nekoliko navrata i dvoznamenkastom razlikom...

Nakon što su prije nekoliko dana nadigrali berlinsku Albu i došli do prve pobjede u TOP-u 16 Eurokupa košarkaši Cedevite upisali su slavlje i u regionalnoj ABA ligi kod kuće protiv Igokee 89:78. Vitamini ponovno nisu odigrali utakmicu za pamćenje, u rosteru im je nedostajao Luka Babić, ali trenutno je za momčad Veljka Mršića bitno da se upisala pobjeda i barem malo podignulo narušeno samopouzdanje uoči nastavka sezone.

Nije dugo trebalo treneru zagrebačke momčad da pozove minutu odmora, tek nešto više od tri minute igre, nakon što je James Robinson ubačenom tricom gostima donio osam koševa prednosti (4:12). Uspjela se Cedevita malo pribrati i do kraja četvrtine smanjiti na -3 (21:24) uz dobre role Mire Bilana i Rashada Jamesa.

Marko Arapović tricom je poravnao rezultat na startu druge četvrtine da bi nekoliko minuta kasnije svojim sedmim poenom na utakmici donio Cedeviti i vodstvo 33:32, ali to je bilo kratkog vijeka. Vrlo su raspoloženi bili gosti u šutu za tricu, ubacili su ih sedam u nepunih 16 minuta, vratili prednost i na poluvrijeme otišli s vodstvom (44:35).

Nastavili su gosti s dobrom igrom i u trećoj četvrtini i novom su tricom, ovog puta Danila Šibalića, došli do +12 (40:52). Cedevita se vraća u egal tricama Jamesa i Filipa Krušlina. Bivši igrač Cibone odigrao je jako dobru rolu i u 28. je minuti donio svojoj momčadi dva koša prednosti (63:61).

Uspjeli su Vitamini zadržati prednost do kraja susreta. Nakon pet vezanih poena Arapovića domaćin je pet minuta prije kraja došao na dvoznamenkastu prednost (79:68) i do samog je kraja utakmice nije ispuštao. Ukupno je ovo 14. pobjeda Cedevite u ovom natjecanju čime se izjednačila s crnogorskom Budućnosti na omjeru 14-6.

Rashad James bio je najefikasniji kod Cedevite s 19 poena (3/4 za dva, 4/7 za tricu, slobodna bacanja 1/1), Marko Arapović je dodao 16 koševa (4/8 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 5/6) i sedam skokova.

Goste je predvodio James Robinson s 14 ubačaja (4/5 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 3/3) i osam asistencija.