Zvezda uz dosta problema do pobjede protiv Mornara

Petar Jenjić • ponedjeljak, 30.01.2017.

Košarkaši Crvene zvezde uz dosta su poteškoća na domaćem terenu nadigrali crnogorski Mornar u sklopu 20. kola regionalne ABA lige rezultatom 82:71 i ostali neporaženi u ovom natjecanju...

Posljednji dvoboj 20. kola regionalne lige odigran je u Pioniru gdje je sjajna Crvena zvezda ugostila crnogorski Mornar i došla do pobjede 82:71. Oslabljena Radonjićeva momčad igrala je bez Jovića, Dangubića i Kuzmića, raspoloženi su gosti imali i 15 koševa prednosti tijekom susreta, ali je beogradska momčad pokazala zašto je trenutno najbolja na ovim prostorima i upisala pobjedu.

Nakon nešto boljeg početka domaćina (6:2) gosti su zaredali s preciznim dalekometnim šutevima, pogodili su tri trice u tri minute igre (7:15). Prisililo je to domaću klupu na minutu odmora, međutim situacija na terenu se i dalje nastavljala razvijati u korist Mornara. Tricom Moguša, ukupno petom gostiju u prvih deset minuta, Mornar je imao visokih 9:23.

U drugoj su četvrtini gosti nastavili u sličnom ritmu još nekoliko minuta i mirno su kontrolirali rezultat. Ubrzo je uslijedio puno bolji period Zvezde u kojem je beogradska momčad odigrala jako dobru obranu, zatim se poenima Simonovića i Lazića smanjili na sedam koševa zaostatka, razliku kojom je završeno i prvo poluvrijeme (43:36).

Dobar ulazak Mornara u treću dionicu domaćin prekida velikom serijom. Trice su pogađali Gudurić i Jenkins, nadovezao se Simonović i smanjio na četiri koša zaostatka (52:48). Nakon četiri vezana poena gostiju Zvezda uzvraća ponovno preko Simonovića i Lazića koji pred posljednju četvrtinu smanjuju na 56:57.

Na krilima Gudurića i Bjelice koji su na startu posljednje dionice ubacili po pet poena, domaćin se u 32. minuti odvojio na 67:58. Pobjedu Crvene zvezde potvrdio je novom tricom Lazić nekoliko minuta kasnije kada je svojoj momčadi donio nedostižnih +12 (74:62).

Najefikasniji je kod Zvezde bio Marko Simonović s 15 poena (2/10 iz igre, slobodna bacanja 10/12), dok su po 12 koševa dodali Branko Lazić (4/11 iz igre, slobodna bacanja 1/2) i Charles Jenkins (3/6 iz igre, slobodna bacanja 4/5).

Najbolji je kod Mornara bio Antabia Waller s 15 poena (3/6 za dva, 3/8 za tricu)

• Obrisan korisnik31.01.2017. u 21:05
    Lagano 20:0.... Posle onakvih utakmica u EL ABA liga im dodje kao trening sa 30% snage!