Karpoš nadigrao ljubljansku Olimpiju i došao do prve gostujuće pobjede

Petar Jenjić • nedjelja, 29.01.2017.

U pretposljednjem susretu 20. kola regionalne ABA lige košarkaši Karpoša slavili su na gostovanju kod ljubljanske Union Olimpije rezultatom 92:97 i došli do svoje osme prvenstvene pobjede...

Košarkaši makedonskog Karpoša nastavljaju s vrlo dobrim igrama u ABA ligi i večeras su upisali prvu gostujuću pobjedu u ovom natjecanju, treću uzastopnu i osmu ukupno, čime su skočili na deveto mjesto i potpuno se odvojili od dna prvenstvene ljestvice. Danas su slavili kod Union Olimpije 92:97 čime su slovenskoj momčadi nanijeli 11. ovosezonski poraz.

Prva je četvrtina bila vrlo izjednačena i momčadi su se izmjenjivale u vodstvo. Gosti su imali i sedam poena viška (16:23), ali je Olimpija uzvratila serijom 8:0 i vratila prednost na svoju stranu. Karpoš je dobro reagirao na ovu seriju ljubljanske momčadi i uzvratio na još bolji način, s deset uzastopnih poena i prvi put na utakmici otišao na dvoznamenkastu prednost (28:39) u 15. minuti, dok su na poluvremenu i dalje imali lijepih devet koševa viška (42:51).

Olimpija se brzo vraća u utakmicu i do kraja treće četvrtine dolazi do egala koji traje do samog kraja utakmice. Nešto manje od dvije minute prije kraja utakmice domaćin je ubačajima Olivera došao do četiri koša prednosti (92:88). Na drugoj strani Labović ubacuje dva slobodna bacanja, zatim Slovenci griješe što koristi makedonska momčad i tricom Zekovića prelazi u vodstvo (93:92). Domaćini se nisu najbolji snašli u završnici i Karpoš poenima Mavre i Zekovića rješava pitanje pobjednika.

Dragan Zeković predvodio je Karpoš do pobjede s 15 poena (3/4 za dva, 3/3 za tricu). Zoran Vrkić zaključio je susret s 13 koševa (4/7 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 2/6), šest skokova i četiri asistencije za 30 minuta provedenih na parketu, dok je Dominik Mavra dodao deset koševa (0/3 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 4/4), skok i pet asistencija za nešto manje od 25 minuta na terenu.

Union Olimpiji nije pomogao niti sjajni Devin Oliver koji je susret zaključio s 30 poena (7/11 za dva, 5/9 za tricu, slobodna bacanja 1/1), osam skokova i pet asistencija.