MAXtv Prva liga, 24. kolo, 11.03.2017, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2774

Branimir Korać • subota, 11.03.2017.

U predigri Jadranskog derbija Dinamo je ugostio Split i pregazio ga s 4:0. Nakon što mu je nanio težak poraz u Kupu, vrlo visoko svladao ga je i u prvenstvenom dvoboju...

Sandro Ugrina
55'
17
Alem Merajić
75'
30
Mateo Baturina
75'
Bruno Akrapović

Split još jednom nije imao nikakve šanse protiv Dinama i ponovno je upisao visok poraz. Ovaj put u prvenstvenom dvoboju gdje je gostovao u Maksimiru i izgubio s 4:0.

Prošlog tjedna u Kupu na ovom istom stadionu Dinamo je slavio sa 6:0, a ovaj put imao je više "milosti" prema gostima i postigao dva pogotka manje. Za to je zaslužan dijelom i vratar Kukić koji je skupio nekoliko dobrih obrana i spriječio još teži poraz svoje momčadi.

Nizali su Modri prilike pred gostujućim golom, unatoč četiri pogotka nisu se istaknuli realizacijom, međutim Ivajlo Petev na kraju može biti zadovoljan onim što je prikazala njegova momčad.

Prvi je zaprijetio Split koji je iskoristio Dinamov laganiji ulazak u utakmicu i mogao je povesti preko Pešića već u prvim minutama susreta, ali ponajbolji igrač Splita nije bio precizan na petercu nakon ubačaja Maglice.

Nije se dugo čekalo na Dinamovo vodstvo. U 12. minuti Armin Hodžić primio je loptu iskosa na 20-ak metara i fantastično pogodio suprotni gornji kut ostavivši Kukića bez ikakve šanse.

Uslijedila je prava opsada gostujućeg gola, prilike su promašivali Antolić, Ćorić, Guilherme, Sammir, Perić je zatresao gredu, a onda je napokon došao novi pogodak.

U 35. minuti Stojanović je idealno ubacio na sedam metara gdje je Sammir najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu.

Na odmoru su Modri imali zasluženih 2:0, a Split je mogao biti zadovoljan što vodstvo nije bilo i izraženije. U drugom dijelu nastavilo se u istom ritmu, Dinamo je i dalje napadao i stvarao prilike te je postigao još dva pogotka.

Prvi je stigao u 60. minuti, Sammir je dodao Stojanoviću koji još jednom ubacuje, ovaj put prizemno, a Hodžić skreće loptu u mrežu.

Točku na i stavio je Ante Ćorić u 70. minuti kada ga je odlično proigrao Moro, a Ćorić iskosa došao pred Kukića i rutinski pogodio za konačnih 4:0.

Do kraja susreta domaćin je mogao i povećati vodstvo, ali dosta je promašivao i rezultat se nije mijenjao.

Novi pokušaj Splita da bude ravnopravan Dinamu bit će na rasporedu u utorak u uzvratnom dvoboju polufinala Kupa u Parku mladeži.