Zadrani uz dosta muke došli do pobjede u Osijeku

Branimir Korać • subota, 18.03.2017.

U prvom susretu 21. kola A-1 lige košarkaša Zadar je gostovao u Osijeku kod Vrijednosnica i upisao pobjedu 80:77. Domaćin je prijetio do samog kraja, ali Zadrani su zadržali vodstvo i došli do važne pobjede...

Očekivano zanimljiv dvoboj u Osijeku i težak posao za Zadrane. Vrijednosnice su izgledan sudionik doigravanja i bore se za što bolju startnu poziciju. Zadar se, pak, ne zadovoljava samo ulaskom u doigravanje, on traži i nešto više te također mora nizati pobjede kako bi imao što pogodniji ždrijeb u doigravanju.

U ovom dvoboju od početka se vodila izjednačena bitka da bi Zadar krajem prve četvrtine uspio prvi put malo se odvojiti i ubačajem Krajine povesti s 23:17.

To bolje izdanje Zadrana potrajalo je i početkom druge dionice, prvi put Naglićeva momčad stigla je i do dvoznamenkaste prednosti te preko Brzoje povela s 34:22.

Osječani su se počeli buditi u završnici prvog poluvremena kada su uspjeli smanjiti zaostatak da bi tricom Domagoja Vukovića na startu drugog poluvremena potpuno se vratili u utakmicu smanjivši na 44:41, a trica Mustapića krajem treće dionice čak je dovela Vrijednosnice i do vodstva.

U zadnjoj četvrtini Zadrani su se još jednom vratili u vodstvo uz ugodnih plus osam, ali Šarac, Vuković i Robinson odlično su reagirali i serijom 7:0 vratili su Vrijednosnice na samo poen zaostatka manje od dvije minute prije kraja susreta.

Tu su gosti ipak uspjeli zadržati prednost, košem Krajine 13 sekundi prije kraja poveli su s 80:77 nakon čega Mustapić nije ubacio tricu za produžetak i Zadar je odnio pobjedu.

Jakov Vladović predvodio je goste s 22 poena i šest asistencija dok je Kristijan Krajina dodao 18 poena. Kod domaćina Domagoj Vuković ubacio je 22 poena, a Jakov Mustapić 15 poena uz sedam asistencija i pet skokova.