Zabok ipak bez iznenađenja, Cibona odnosi pobjedu

Branimir Korać • nedjelja, 19.03.2017.

Cibona je uspješno odradila gostovanje u Zaboku protiv istoimenog domaćina i iskoristila taj dvoboj kao pripremu za uzvratni susret četvrtfinala Fibinog Eurokupa protiv Chalona...

Zanimljiv dvoboj u 21. kolu A-1 lige odigrali su Cibona i Zabok, a Cibosi su slavili bez većih problema 84:78. Nekada su susreti između ova dva protivnika završavala gotovo uredno s preko 20 poena razlike za Cibonu, no ove sezone razlika se smanjila i Zabočani su ravnopravniji protivnik.

Na svom parketu zaostajali su tijekom cijelog susreta nakon vrlo lošeg ulaska u utakmicu, ali kasnije su odigrali sasvim solidno i nisu upisali katastrofalan poraz.

Kako je počelo, činilo se da bi moglo biti tako, Cibosi su u susret krenuli s 11:0, a ubačajem Puljka domaćin je do prvih poena stigao tek nakon tri i pol minute igre.

Tijekom cijele prve dionice Cibona je održavala visoku prednost koja je rasla i do najviših 17 razlike (25:8) poslije čega je došlo do opuštanja kod gostiju što je domaćin iskoristio i uspio se približiti.

Tri minute prije kraja prvog poluvremena Damir Mulaomerović zaradio je tehničku, a Zabok se preko Puljka i Polutka posve približio smanjivši na 35:34. Odmah je tricom uzvratio Scott Reynolds, domaćin je povezao nekoliko lošijih napada i Cibona se uspjela odvojiti na 41:34.

Kao i na početku susreta, Cibona je i na startu drugog poluvremena dobro krenula i serijom 8:0 otišla je na 50:36 poslije čega Zabok više nije ozbiljno zaprijetio.

Do kraja treće dionice Cibona je probila i granicu od 20 poena prednosti te je mirno privela susret kraju.

Do pobjede su je predvodili Željko Šakić sa 17 poena, pet skokova i pet asistencija i Luka Žorić s 15 poena i šest skokova. Kod Zaboka Hrvoje Puljko ubacio je 24 poena, a Imran Polutak 14 poena uz šest skokova.