Cedevita rano slomila otpor Jollyja i stigla do rutinske pobjede

Petar Jenjić • ponedjeljak, 20.03.2017.

U posljednjem susretu 21. kola A-1 košarkaške lige Cedevita je bez većih problema slavila na domaćem parketu protiv Jollyja rezultatom 82:66 i time preskočila ovu šibensku momčad na trećem mjestu prvenstvene ljestvice...

Treću pobjedu u nizu upisali su košarkaši Cedevite, danas su u Domu sportova bili bolji od šibenskog Jollyja i preskočili ga na trećem mjestu prvenstvene ljestvice. U jednosmjernom su susretu, koji je praktički bio odlučen do kraja prvog poluvremena, slavili rezultatom 82:66 i došli na omjer 16-5.

Gosti su se držali tek pet minuta prve dionice, Bruno Markulin je smanjio na 9:8 i to je bilo najbliže što su došli Cedeviti do kraja utakmice. Džanan Musa je ubacio četiri uzastopna poena i donio domaćinima prvu dvoznamenkastu prednost u sedmoj minuti susreta (22:12). Isti je igrač zaključio prvu dionicu poenima s linije slobodnih bacanja za 28:15.

Nije dugo trebalo Cedeviti da podeblja vodstvo, drugu su četvrtinu otvorili serijom 13:2 za velikih 41:17 nakon poena Mirze Begića. U završnici prvog dijela gosti uspijevaju malo ublažiti zaostatak (47:28). Ipak, Vitamini nisu imali prevelikih problema u drugom poluvremenu, održavali su prednost i mirno priveli utakmicu prema kraju.

Do pobjede ih je predvodio Ryan Boatright sa 16 poena (2/3 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 9/9), dok je Džanan Musa dodao 14 koševa (4/11 za dva, 171 za tricu, slobodna bacanja 1/1).

Goste je predvodio Ivan Novačić s 15 koševa (3/12 za dva, 3/7 za tricu) i pet skokova, dok je Josip Bilinovac dodao 13 poena (2/4 za dva, 3/5 za tricu).