Triple-double Širka u pobjedi Splita, GKK uvjerljiv protiv Kvarnera

Branimir Korać • subota, 18.03.2017.

Odigrana su još četiri susreta 21. kola A-1 lige košarkaša u kojima su momčadi s vrha, GKK Šibenik i Split, bez problema došli do pobjede...

GKK Šibenik očekivano glatko slavio je protiv Kvarnera. Na Baldekinu je bio bolji s 94:75 iako je igrao bez ozlijeđenog Tea Petanija. Nije bilo nikakvih problema za domaćina, već u prvom poluvremenu Šibenčani su stvorili prednost i više od 20 razlike te su u nastavku susreta samo rutinski održavali visoko vodstvo.

Najbolji kod Šibenčana bili su Ive Ivanov s 25 poena i pet asistencija te Miralem Halilović sa 17 poena i deset skokova. Kod gostiju Dino Butorac ubacio je 20 poena, a Mauro Veljačić 14 uz pet asistencija.

U dvoboju momčadi s dna ljestvice Hermes Analitica neočekivano glatko svladala je Goricu. Analitičari su odnijeli pobjedu 99:73, a ključna je bila treća dionica koju je domaćin dobio s čak 32:8 i tu slomio otpor Goričana. Očekivalo se više neizvjesnosti i bolji nastup gostiju, međutim crna rupa s početka drugog dijela bila je presudna.

Najraspoloženiji u domaćem sastavu bili su Ivan Svoboda s 24 poena, David Ušić s 22 poena i šest asistencija, Marko Raič s 20 poena i sedam asistencija te Julijan Rajić sa 17 poena i 13 skokova. Kod Gorice Marko Petrović ubacio je 21 poen uz pet asistencija, a Ante Mašić 18 poena uz pet skokova.

Do važne gostujuće pobjede došao je Zagreb koji je slavio na vrućem terenu u Sinju 90:72. Razlika u kvaliteti je presudila, domaćin se nije mogao nositi s prvom petorkom gostiju koja je radila razliku i na kraju ubacila čak 87 od 90 poena gostiju.

Posebno raspoloženi bili su Luka Božić s 25 poena i šest skokova te Martin Junaković s 18 poena. Na drugoj strani Hrvoje Vučić ubacio je 24 poena uz devet skokova, a po 12 poena dodali su Nikola Gaurina i Martin Bilandžić.

Do očekivane pobjede stigao je i Split koji je ugostio Škrljevo i slavio 78:71. Iako rezultat ne pokazuje tako, domaćin je dosta lako stigao do pobjede, potpuno je dominirao susretom, imao visoku prednost i tek serijom 17:1 u zadnjih pet minuta susreta gosti su uspjeli smanjiti ogroman zaostatak.

Najbolji kod pobjednika bili su Domagoj Kanaet s 13 poena i osam skokova, Mateo Kedžo s 12 poena i osam skokova te Henrik Širko s triple-doubleom od deset poena, 12 skokova i deset asistencija. Kod gostiju Nicholas Cook ubacio je 15 poena uz sedam skokova, a po 14 poena dodali su Antonio Boban (pet skokova) i Brian Williams (deset asistencija, šest skokova).