Petar Jenjić • srijeda, 22.03.2017.

U posljednjem susretu 27. kola Eurolige odigran je El Clasico između Reala i Barcelone. Do rutinske je pobjede došla madridska momčad koja je kontrolirala susret od početka i u konačnici slavila rezultatom 85:69...

Deset dana nakon El Clasica u ACB ligi koji je Real dobio ubačajem Sergija Llulla u posljednjoj sekundi utakmice, ove su se dvije momčadi susrele i u 27. kolu Eurolige. Za razliku od spomenute utakmice, večerašnji dvoboj nije ponudio toliko zanimljivu i napetu košarku jer je Real kontrolirao rezultat i mirno došao do pobjede 85:69.

Madriđani su bolje ušli u susret i tricama Anthonyja Randolpha i Jefferyja Taylora poveli sa 6:0. Vrlo brzo se uključio i Sergio Llull sa sedam vezanih poena, tricu je dodao i Jaycee Caroll, a domaćin je vodio sa sedam razlike u sedmoj minuti susreta (17:10). U samoj je završnici prve dionice Randolph donio Realu prvu dvoznamenkastu prednost na susretu (21:11) koju je na drugoj strani umanjio Victor Claver.

Probudila se katalonska momčad u drugoj dionici i nadoknadila zaostatak protiv, u tim trenucima, neraspoloženog Reala. Tricama Alexa Renfroea i Aleksandra Vezenkova spustili su se na dva poena minusa (22:20). Barcelona je već nakon 18 minuta imala 13 izgubljenih lopti što je domaćin vrlo brzo iskoristio i vratio se na značajniju prednost, iako je bio daleko od najboljih igara ove sezone. Velika je nervoza bila u redovima Barcelone što je rezultiralo dvjema tehničkim Georgiosa Bartzokasa i isključenje iz utakmice. Poluvrijeme je tricom s polovice terena zaključio Sergio Llull (41:27).

Nije se Barcelona predavala u nastavku, ali isto tako nije imala odgovora na uvijek raspoloženog Sergija Llulla koji je držao Real na pristojnoj razlici. Iako je napadački igrala jako dobro i ubacila gotovo isti broj poena kao u cijelom prvom poluvremenu, domaćin prednost nije ispuštao i uoči četvrte četvrtine imao 13 poena prednosti (64:51).

Do kraja susreta Real je bez prevelikih poteškoća održavao stečenu razliku i došao do druge pobjede protiv Barcelone u posljednjih deset dana.

Sergio Llull je zaključio susret s 21 poenom (3/5 za dva, 4/7 za tricu, slobodna bacanja 3/3) i šest asistencija, dok je Gustavo Ayon dodao 14 koševa (6/8 za dva, slobodna bacanja 2/3) i pet skokova.

Kod Barcelone su po 12 koševa ubacili Tyrese Rice (0/4 za dva, 4/5 za tricu) i Ante Tomić (3/5 za dva, slobodna bacanja 6/10) koji je skupio i deset skokova, dvije asistencije, ali i pet izgubljenih lopti za 29 minuta provedenih na parketu.

Euroliga, 27. kolo:
Real Madrid - Barcelona 85:69 (22:13, 19:14, 23:24, 21:18)

Real Madrid: Randolph 13, Draper, Fernandez 2, Dončić 5, Mačiulis 2, Reyes, Ayon 14, Carroll 8, Hunter 8, Llull 21, Thompkins 9, Taylor 3

Barcelona: Munford, Rice 12, Claver 5, Navarro 4, Vezenkov 3, Eriksson, Diagne 1, Oleson 9, Koponen 11, Renfroe 5, Perperoglou 7, Tomić 12

• narada10823.03.2017. u 23:47
    Mogli ste spomenuti da je Tomić brutalno udario Carrolla laktom srušivši ga na pod (ali ipak nije uspio zabiti zicer). Dobio je kaznu od 20.000€ i suspenziju od jedne utakmice u EL, dakle falit će im protiv CZ. Vidjevši kako im izgleda klupa i ko im igra kao druga petica (onaj lik iz Senegala... [više na forumu]