CSKA glatko do pobjede protiv Darušafake, skromna utakmica Ante Žižića

Petar Jenjić • srijeda, 22.03.2017.

Odigran je novi susret 27. kola košarkaške Eurolige gdje su se košarkaši CSKA glatko obračunali s Darušafakom. Slavili su rezultatom 95:85 i osigurali prednost domaćeg terena u doigravanju...

CSKA nije imao prevelikih problema na domaćem parketu protiv Darušafake. U jednosmjernoj su utakmici, u kojoj u nijednom trenutku nisu bili u zaostatku, slavili rezultatom 95:85 čime su osigurali prednost domaćeg terena u doigravanju.

Domaćini su vodili od samog početka, tricom Miloša Teodosića s 10:5 u petoj minuti. U dva su navrata gosti uspjeli doći do izjednačenja preko Willy Clyburna i Jamesa Andersona, ali prednost je bila nedostižna. Četvrtinu je svojim novim poenima zaključio Teodosić za pet razlike ruske momčadi (24:19).

Kako su otvorili utakmicu, tako su nastavili i u drugoj dionici. Četiri je poena povezao Vitali Fridzon za prvo dvoznamenkasto vodstvo CSKA (32:21) u 12. minuti. Odlično je prvo poluvrijeme tricom zaključio Nando De Colo za 12 koševa prednosti (47:35).

Iako je u nekoliko navrata imao i 14 razlike, CSKA je u nastavku malo popustio što je Darušafaka nastojala iskoristiti na najbolji mogući način. U posljednjih je deset minuta turska momčad ušla sa samo šest koševa zaostatka (68:62), više zahvaljujući opuštenijoj igri CSKA nego vlastitom kvalitetom. Susret je ruska momčad odlučila početkom posljednje četvrtine kada je napravila seriju 14:4, došla do 16 koševa prednosti (82:66) i mirno privela utakmicu prema kraju.

Do pobjede ih je predvodio Miloš Teodosić s 20 koševa (3/3 za dva, 4/6 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i deset asistencija, dok je Nando De Colo dodao 17 koševa (3/5 za dva, 3/4 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i osam dodavanja.

Najučinkovitiji je kod gostiju bio Scottie Wilbekin s 26 koševa (1/3 za dva, 8/9 za tricu). Ante Žižić je ostao bez poena (0/2 za dva) uz tri skoka i jednu blokadu za nešto manje od 11 minuta provedenih na parketu.