Branimir Korać • srijeda, 22.03.2017.

Odigrani su prvi susreti 27. kola košarkaške Eurolige gdje se za iznenađenje pobrinuo Maccabi koji je u gostima svladao Fenerbahče...

U dramatičnom dvoboju u Istanbulu Maccabi je iznenadio Fenerbahče i odnio pobjedu 81.79. Fener je mogao pobjedom potvrditi prolaz u nokaut fazu, ali Izraelci su odigrali sjajno u završnici susreta i stigli do pobjede koja njima po pitanju plasmana ne znači previše.

29 sekundi prije kraja Alexander je zakucavanjem poravnao na 79:79 da bi šest sekundi do kraja susreta Dixon izgubio loptu, a Sylven Landesberg iz teške pozicije sa sirenom zabio za pobjedu.

"Čestitke Maccabiju na pobjedi, dobro se borio i u prvom poluvremenu kada smo stvorili visoku razliku, uspio se vratiti. Utakmica je odlučena u zadnje tri minute kada nismo niti pokušali igrati obranu. Sve je bilo lako za goste", rekao je Željko Obradović.

U pobjedničkom sastavu Landesberg je ubacio 22 poena, a Diamon Simpson 14 poena uz 12 skokova i pet osvojenih lopti. Kod poraženih Melih Mahmutoglu ubacio je 15 poena, a Ekpe Udoh 13 uz deset skokova.

Možda i ključnu pobjedu u borbi za doigravanje ostvario je Anadolu Efes koji je u Kaunasu svladao Žalgiris 76:68. Litavci se tako praktički opraštaju od doigravanja dok Efes zadržava prednost nad devetoplasiranom Darušafakom.

U drugom poluvremenu Žalgiris je potpuno pao, šutirao je za dva 7/22, a za tricu 1/9 i gosti su to kaznili. "Teška utakmica za nas protiv dobrog protivnika u punoj dvorani i u sjajnoj atmosferi. Bila je to za nas utakmica koju smo morali dobiti i svi smo dali sve od sebe. Slijedi nam Fenerbahče i moramo se potpuno koncentrirati na taj dvoboj jer nas pobjeda vodi dalje", smatra Dogus Balbay.

U gostujućem sastavu Jayson Granger ubacio je 25 poena uz osam asistencija, a Derrick Brown dodao je 13 poena. Kod domaćina Lukas Lekavičius ubacio je 11 poena uz šest asistencija, a Edgaras Ulanovas dodao je deset poena.

Težak poraz upisao je Bamberg na svom parketu protiv Baskonije. Domaćin je već neko vrijeme svjestan da neće vidjeti doigravanje dok je s druge strane Baskonia u odličnoj poziciji i nadomak osiguravanja nokaut faze. Ovdje je slavila s čak 96:71 u susretu u kojem je 36 minuta vodila dvoznamenkastom razlikom.

"Čestitke Baskoniji na impresivnoj utakmici, mi smo bili samo prosječni. Njima je ova pobjeda praktički značila osiguravanje prolaza, a mi smo već otpali i to je bila ta razlika. Prva četvrtina sve je rekla, mi jednostavno nismo bili spremni za bitku", kaže Andrea Trinchieri.

Baskoniju su predvodili s po 17 poena Shane Larkin (šest asistencija) i Chase Budinger (pet skokova), a u domaćem sastavu Jerel McNeal ubacio je 17 poena uz pet skokova, a Lucca Staiger 12 poena. Leon Radošević za 13 minuta ubacio je pet poena (2/8 za dva).

Oslabljeni Milano bez Krune Simona, Rakima Sandersa, Gorana Dragića, Simonea Fontecchija glatko je poražen na gostovanju u Ateni kod Panathinaikosa.

Grci su nadomak sigurnog mjesta za doigravanje dok je Armani zabetoniran za dno ljestvice. U ovom susretu kod pobjednika po 13 poena upisali su Mike James i Nick Calathes, a na drugoj strani Awudu Abbas ubacio je 15 poena dok je Milan Mačvan dodao 13 uz sedam skokova.