Niti sjajni Žižić nije pomogao Darušafaki, Real do novog vodstva u seriji

Petar Jenjić • srijeda, 26.04.2017.

U trećem četvrtfinalnom susretu između Darušafake i Real Madrida slavila je španjolska momčad rezultatom 88:81 čime je došla na korak do novog plasmana među četiri najbolje momčadi. Blattovoj momčadi nije pomogao niti odličan nastup Ante Žižića...

Darušafaka - Real Madrid 81:88 (17:26, 16:20, 25:24, 23:18)

Četvrtfinale Eurolige, treća utakmica
Istanbul - Volkswagen Arena, Gledatelja: 4943
Suci: Saša Pukl (Slovenija), Milivoje Jovčić (Srbija), Olegs Latisevs (Latvija)

Darušafaka: Wilbekin 18, Yagmur, Batuk, Wanamaker 17, Clyburn 7, Moerman 11, Aldemir, Anderson 2, Žižić 20, Slaughter, Bertans 3, Harangody 3

Real Madrid: Randolph 12, Draper 3, Fernandez 3, Nocioni, Dončić 13, Mačiulis, Reyes 2, Ayon 18, Carroll 21, Hunter 2, Llull 12, Taylor 2

Real se izvukao u trećoj četvrtfinalnoj utakmici u Istanbulu. Španjolska je momčad tijekom susreta imala i 19 koševa prednosti, uoči posljednje četvrtine je vodila 12 razlike, ali se Darušafaka u završnim minutama uspjela približiti. Ipak, snage za veliki preokret nisu imali, madridska je momčad odnijela pobjedu i za dva dana ima priliku zaključiti posao.

Svoju vjerojatno najbolju utakmicu u Euroligi odigrao je Ante Žižić, hrvatski je centar predvodio svoju momčad što u konačnici nije bilo dovoljno za nešto više od poraza 88:81.

Nakon što je rezultat u početnim minutama prelazio s jedne na drugu stranu, do osjetnije prednosti dolazi španjolska momčad serijom 10:2. U prvoj četvrtini raspoloženi Anthony Randolph je zabio za 16:9, dok je nekoliko minuta kasnije Luka Dončić svojom drugom tricom donio Realu prvo dvoznamenkasto vodstvo na susretu (21:11).

Raspoloženi Ante Žižić vratio je svoju momčad početkom druge dionice na šest poena minusa (26:20), međutim, na drugoj strani uzvraća tricaški raspoloženi Jaycee Carroll koji ubacuje dva dalekometna šuta. Kada se na to nadoveže i Sergio Llull, teško je očekivati nešto više od visokog zaostatka. Turska je momčad na poluvremenu bila 13 razlike u minusu (46:33).

Tricom Randolpha gosti su u 25. minuti došli do najvećih 18 koševa prednosti (55:37), no Darušafaka uzvraća s vrlo dobrom obranom i osam vezanih poena. Tricaški raspoloženi domaćini iz minute u minutu su se približavali.

Iako je uoči posljednjih deset minuta zaostajala 12 razlike, Darušafaka na krilima Brada Wanamakera dolazi na samo tri koša zaostatka (77:74). Gosti uzvraćaju preko Dončića i Gustava Ayona, turska se momčad još jednom vraća na pet koševa minusa, ali više od časnog poraza nije išlo.

Do pobjede ih je predvodio Jaycee Carroll s 21 poenom (1/2 za dva, 5/8 za tricu, slobodna bacanja 4/4), dok je Gustavo Ayon ubacio 18 koševa (8/13 za dva, slobodna bacanja 2/2) uz devet skokova.

Darušafaki nije pomogao niti sjajni Ante Žižić koji je susret zaključio s 20 poena (7/8 za dva, slobodna bacanja 6/7), pet skokova, jednom asistencijom i dvije blokade za 28 minuta provedenih na parketu.