Fenerbahče pomeo Panathinaikos i suvereno prošao na završni turnir

Petar Jenjić • utorak, 25.04.2017.

Fenerbahče je prvi sudionik Final Foura, turska je momčad na domaćem parketu bila bolja od Panathinaikosa rezultatom 79:61 čime je s ukupnih 3-0 prošla dalje...

Fenerbahče - Panathinaikos 79:61 (18:17, 19:13, 15:12, 27:19)

Treća utakmica četvrtfinala Eurolige:
Istanbul - Sports Arena, Gledatelja: 12 973
Suci: Luigi Lamonica (Italija), Fernando Rocha (Portugal), Boris Rižik (Ukrajina)

Fenerbahče: Udoh 10, Mahmutoglu, Antić, Bogdanović 10, Bennett, Sloukas 6, Nunnally 12, Vesely 6, Kalinić 10, Dixon 13, Duverioglu 2, Datome 10

Panathinaikos: Singleton 12, Nichols, Rivers 16, James 8, Fotsis 4, Pappas 1, Feldeine 6, Gist 7, Charalampopoulos, Gabriel 2, Bourousis, Calathes 5

Iako se očekivala nešto napetija serija, košarkaši Fenerbahčea nisu se s time slagali. Nakon dvije pobjede u Ateni, turska je momčad na domaćem parketu uspjela osigurati još jedan Final Four. Slavili su rezultatom 79:61

Ono što može biti jako bitno za Fenerbahče je činjenica da su ključnu razliku stvorili bez indisponiranog Bogdana Bogdanovića koji je nakon sjajne prve dvije utakmice u trećoj podbacio, iako je susret zaključio s deset poena. Bez obzira na to što prolazak Turaka nije preveliko iznenađenje, ono što jest je vrlo slaba predstava Panathinaikosa od kojeg se više očekivalo.

Domaćin je bolje krenuo u utakmicu, poveo sa 6:0 i 8:2. Vrlo brzo uzvraćaju gosti koji se dalekometnim šutevima vraća u egal, da bi K.C. Rivers ubacio tricu za prvo vodstvo grčke momčadi (13:12) u šestoj minuti. Četiri poena Bobbyja Dixona donijela su Fenerbahčeu poen prednosti na kraju prve dionice. Panathinaikos je vrlo dobro zatvorio Bogdana Bogdanovića i Ekpea Udoha koji su ostali bez ubačaja.

Slična se košarka nastavila i u drugoj četvrtini, rezultat je prelazio s jedne na drugu strani i nijedna se momčad nije uspijevala odvojiti. Igra je često bila prekidana prekršajima jer su obje momčadi bile u bonusu nakon pet minuta igre. Serijom 7:0 u samo 60 sekundi turski je sastav došao na šest poena viška (32:26). Stali su gosti u završnici, ubacili tek dva poena u posljednje četiri minute što je Fenerbahče iskoristio za sedam razlike na poluvremenu (37:30).

Gdje su stali u prvom, nastavili su i u drugom poluvremenu, ubrzo došavši do prve dvoznamenkaste prednosti na susretu (44:34). Iako napad Panathinaikosa uopće nije funkcionirao, prije svega jer se grčka momčad oslanjala na gotovo nepostojeći šut za tricu, Fenerbahče nije uspio stvoriti značajniju razliku.

Ipak, posljednju su dionicu otvorili serijom 11:0 kojom su došli do 19 poena viška. Već je u tim trenucima bio jasan konačan pobjednik.

Bobby Dixon je bio najbolji kod Fenerbahčea s 13 poena (4/6 za tricu, slobodna bacanja 1/2), nepogrešivi James Nunnally je dodao 12 koševa (3/3 za tricu, slobodna bacanja 3/3) i četiri skoka.

Goste je predvodio K.C. Rivers sa 16 koševa (2/4 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 3/4).