Fenerbahče i Darušafaka odradili posao u gostima i izborili polufinale

Petar Jenjić • petak, 26.05.2017.

Odigrane su nove dvije četvrtfinalne utakmice u kojima su do pobjeda i međusobnog dvoboja u polufinalu došli Darušafaka i Fenerbahče. Blattova momčad je slavila u gostima kod Banvita 74:70, dok je aktualni prvak Europe bio bolji od Tofaša 79:73...

Darušafaka je odlično odigranom trećom i četvrtom četvrtinom uspjela doći do preokreta u gostima kod Banvita i pobjedom 74:70 osigurati prolazak u polufinale prvenstva.

Domaćin je vodio gotovo cijelo prvo poluvrijeme potpuno kontrolirao rezultat. Darušafaka se jako mučila sa šutem, ali je uspijevala držati kakav-takav priključak za Banvitom koji je na poluvremenu imao deset koševa prednosti (39:29).

Nastavio je domaćin sa sjajnom igrom i u drugom poluvremenu, posebno u napadu. Zakucavanjem Gašpera Vidmara došli su do 14 poena viška (51:37), međutim, tu su potpuno stali. Darušafaka radi seriju 19:4 i preokreće rezultat u svoju korist. Iako nisu vodili s više od šest razlike, uspjeli su sačuvati prednost do kraja utakmice i proći dalje.

Do pobjede ih je predvodio Brad Wanamaker s 20 poena (6/11 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 2/5) i pet asistencija), dok je Will Clyburn dodao 18 koševa (6/12 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 3/4) i osam skokova. Ante Žižić je zaključio susret s pet poena (2/4 za dva, slobodna bacanja 1/2), četiri skoka i jednom asistencijom za nešto više od 11 minuta na parketu.

Najbolji je kod domaćina bio Jordan Theodore s 18 poena (6/12 za dva, 2/7 za tricu), pet skokova i deset asistencija.

Dvoboj protiv Darušafake u polufinalu u završnici utakmice je osigurao i Fenerbahče. Prvak Europe teže je od očekivanog slavio u gostima kod Tofaša 79:73 i s ukupnih 2-0 prošao dalje.

Većim je dijelom utakmice rezultat bio vrlo izjednačen i momčadi su se izmjenjivale u vodstvu. Pet i pol minuta prije kraja bilo je 67:67, gosti na krilima Kostasa Sloukasa rade seriju 10:3 i razliku uspijevaju održati do samog kraja dvoboja.

Do pobjede ih je predvodio Melih Mahmutoglu sa 17 poena (1/1 za dva, 5/9 za tricu), dok je Kostas Sloukas dodao 13 koševa (5/7 za dva, 171 za tricu).

Najbolji je kod Tofaša bio Baris Ermis s 21 poenom (6/9 za dva, 3/5 za tricu, slobodna bacanja 0/2) i deset asistencija.