Hrvatski kup, 1/16 finala, 20.09.2017, 15:30 h, Oriolik, Oriovac, gledatelja: 2000

Petar Jenjić • srijeda, 20.09.2017.

Nogometaši Hajduka prošli su u osminu finala hrvatskog Kupa gostujućom pobjedom kod trećeligaša Oriolika. Bijeli su slavili s 3:0 uz dva pogotka Ahmeda Saida i jednim Tome Bašića nakon odlično izvedenog slobodnog udarca...

Nakon dva prvenstvena poraza Hajduk je odigrao utakmicu šesnaestine finala Kupa i bez prevelikih problema stigao do pobjede kod trećeligaša Oriolika koji nije uspio ozbiljnije zaprijetiti splitskoj momčadi. Iako je sve do 83. minute bilo tek 1:0, gosti su dvama pogocima u završnici upisali nešto lagodnije slavlje.

Bijeli su početni pritisak iskoristili u 13. minuti. Robert Jandrek ubacio je s desne strane u kazneni prostor gdje je do lopte stigao Ahmed Said i poslao je u protivničku mrežu.

Bio je to i konačan rezultat prvog poluvremena u kojem je Hajduk imao još dvije vrlo dobre prilike preko Radoševića i Kovačevića, ali je domaći vratar Herceg spašavao svoju momčad.

Domaćin je odolijevao napadima Hajduka sve do 83. minute kada su Splićani potvrdili pobjedu. Odličan slobodan udarac s dvadesetak metara je izveo Toma Bašić, prebacio živi zid i pogodio mrežu suparničkog gola.

Još jednom do kraja utakmice lopta je završila u golu domaćina, siguran izvođač kaznenog udarca bio je Said koji se tako po drugi puta na susretu upisao u strijelce.