Branimir Korać • četvrtak, 21.09.2017.

Odigrani su i preostali susreti petog kola Bundeslige, dortmundska Borussia slavila je gostima kod HSV-a 3:0, a Kramarićev Hoffenheim velikim preokretom slavio je u Mainzu...

Dortmundska Borussia lakoćom je u gostima svladala HSV s glatkih 3:0. Potpuno zaslužena pobjeda Borussije koja je nadigrala HSV i ostavila ga bez prave šanse.

Uz ova tri boda momčad Petera Bosza preuzela je i vodeću poziciju na ljestvici preskočivši minhenski Bayern. Borussia zasad izgleda sjajno, ima četiri pobjede i samo jedan remi uz fantastičnu gol razliku 13:0 unatoč silnim problemima s ozljedama i izostancima.

U Hamburgu je slavila bez većih problema, a od početka je počela stvarati prilike i pritiskati uglavnom nemoćnog domaćina. U 17. minuti Aubameyang je bio udaljen centimetrima od pogotka nakon što je dobrim udarcem glavom poslao loptu u vratnicu.

U 24. minuti gosti su poveli. Jarmolenko je izveo slobodni udarac i ubacio loptu na drugu vratnicu, tamo je bio Omer Toprak koji je spušta za Shinjija Kagawu, a Japanac lakoćom poentira za 1:0.

U završnici prvog dijela Borussia je morala i povećati prednost, međutim Jarmolenko je ovaj put loše reagirao, bio je sebičan i nije pogotkom zaključio akciju. Imao je puno bolje postavljenog Castra, ali odlučio se za udarac i promašio.

U drugom poluvremenu Borussia je potvrdila pobjedu. Prvo je u 63. minuti Jarmolenko ispravio pogrešku i ovaj put asistirao Aubameyangu koji lakoćom zabija.

Točku na i stavio je Christian Pulišić koji je u 79. minuti zabio treći pogodak nakon dodavanja Dahouda.

Hannover je i dalje bez poraza, a Freiburg i dalje bez pobjede. Međusobni dvoboj u Freiburgu okončan je bez pobjednika 1:1, a samo pet minuta plus sudačka nadoknada dijelili su Hannover od nove pobjede.

U posve otvorenom dvoboju Hannover je u 54. minuti mogao do prednosti, međutim Niederlechner nije iskoristio kazneni udarac. U 65. minuti uslijedila je kazna, Martin Harnik doveo je goste u vodstvo da bi u 85. minuti Nils Petersen poravnao na 1:1 i donio bod domaćinu.

Bayer Leverkusen u prošlom kolu upisao je prvu ovosezonsku pobjedu, no nije uspio spojiti dva dobra rezultata. U petom kolu svladala ga je Hertha koja je bila bolja s 2:1 u tvrdom susretu u kojem domaćin nije imao previše prilika, ali ih je dobro koristio.

U prvih 25 minuta Hertha je došla do oba pogotka, zabijali su Leckie i Kalou da bi tek u 84. minuti Julian Brandt smanjio na 2:1. Ostalo je premalo vremena da bi gosti stvorili kvalitetan pritisak i došli barem do boda stoga Hertha odnosi puni plijen.

Zanimljivo je bilo u Mainzu gdje je Hoffenheim velikim preokretom došao do pobjede 3:2. Već u 16. minuti Mainz je vodio s 2:0, ali do kraja susreta gosti su upisali pobjedu.

Danny Latza i Yoshinori Muto odveli su Mainz do visoke prednosti i očekivalo se da će bodovi ostati u Mainzu. Međutim već do poluvremena Hoffenheim je bio potpuno u igri. Prvo je Nadiem Amiri smanjio zaostatak da bi u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Sandro Wagner izjednačio.

U 55. minuti kod gostiju u igru je ušao Andrej Kramarić, a u sudačkoj nadoknadi Mark Uth dovršio je preokret i zabio za pobjedu Hoffenheima.