Branimir Korać • utorak, 19.09.2017.

Odigrana su još tri susreta petog kola Bundeslige, a najzanimljiviji u Gelsenkirchenu gdje je gostovao Bayern. RB Leipzig poražen je u Augsburgu dok su Wolfsburg i Werder remizirali...

Veliki derbi Bayernu nije došao u najbolje vrijeme, usred medijskih nagađanja lošijoj atmosferi u svlačionici, mogućem odlasku Ancelottija, sve na kraju začinjeno ozljedom Manuela Neuera kojeg neće biti na travnjaku do kraja ove godine.

Schalke je imao uz sve to i dobar ulazak u sezonu te je optimistično raspoložen ugostio Bavarce, ali na kraju je ipak upisao poraz i to s glatkih 3:0.

Prvi prvenstveni pogodak u dresu Bayerna postigao je James Rodriguez koji je dodao i asistenciju za treći gol te tako s pravom nosi veliki dio zasluga za ova tri boda.

Bayern je na prvi pogodak čekao do 25. minute kada je Robert Lewandowski zabio iz kaznenog udarca koji je dosuđen nakon pregleda video snimke. Naldo je igrao rukom, a Poljak je doveo Bavarce u vodstvo.

Četiri minute kasnije lijepa i brza akcija gostiju okončana je odličnim dodavanjem za Rodrigueza koji je ostao zaboravljen u 16 metara, namjesto se na udarac i rutinski pogodio u bliži kut.

U drugom dijelu Arturo Vidal je nakon krasnog dodavanja Rodrigueza došao sam pred Fahrmanna i postavio konačnih 3:0.

U zanimljivom dvoboju Augsburg je ranim pogotkom osigurao pobjedu protiv RB Leipziga. Već u četvrtoj minuti Michael Gregoritsch zabio je za vodstvo i unatoč napadima gostiju do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.

Imali su gosti nekoliko zanimljivih prilika u drugom dijelu, posebno zanimljivu Emil Forsberg 15 minuta prije kraja kada je za malo promašio okvir gola.

Wolfsburg je promijenio trenera, ali bez obzira na to nije došao do pobjede. Ugostio je na svom travnjaku Werder koji još uvijek nema nijednu pobjedu i tek je remizirao 1:1.

Domaćin je odlično otvorio utakmicu i bio bolji protivnik u prvom poluvremenu što je i naplatio pogotkom za vodstvo preko Divocka Origija u 28. minuti.

U nastavku susreta Wolfsburg ipak nije uspio mirno privesti dvoboj kraju, Werder se probudio, došao do poravnanja preko Fina Bartelsa pa čak i mogao do pobjede, ali je ipak ostalo neodlučeno.