Bundesliga: Zanimljivo u Lübbeckeu, Kozina postigao dva pogotka u porazu Göppingena

Sportnet • nedjelja, 19.11.2017.

Hrvatski predstavnici, usprkos dobroj igri, neće po sretnom pamtiti ovu nedjelju. Jedini koji je sudjelovao u pobjedi bio je Marko Matić čiji je Gummbersbach svladao Lubbecke u kojem nastupaju Kaleb i Raković...

AUTOR: Jan Šneler

Leipzig je dočekao na svom terenu Goppingen i očekivano slavio te produbio krizu gostiju koji već četvrto kolo ne znaju za pobjedu. Domaći su kontrolirali prvi dio utakmice, međutim pretkraj prvog dijela, gosti su preko Rentschlera došli do vodstva od dva razlike. Ipak, u zadnjem napadu Pieczkowski je smanjio na 15:16.

U drugom dijelu Leipzig se uozbiljio te je nakon desetak minuta igre došao do vodstva od 24:21. Tu prednost nisu ispuštali neko vrijeme, a onda su u posljednjim minutama utakmice još i povećali na nekoliko golova razlike. Konačni rezultat, 33:28, postavio je Janke golom par sekundi prije kraja.

Kod domaćih najbolji je bio spomenuti Janke s 10 postignutih golova, dok je za Goppingen najviše dao Schiller, njih osam. Istaknimo još učinak našeg Krešimira Kozine koji je za poraženu ekipu dao dva gola.

Do samoga kraja nije se mogao prognozirati pobjednik dvoboja Lubbecke i Gummbersbach. Dugo se igralo gol za gol te se niti jedna ekipa nije pretjerano odvojila i preuzela kontrolu nad utakmicom. Ipak, u 49. minuti, Gummbersbach odlazi na 24:22 i time pojačano ulazi u posljednjih deset minuta. Domaći se nisu predavali i uspjeli su izjednačiti međutim drugi puta kada su gosti otišli na +2, svega minutu prije kraja, povratka nije bilo. Domaći su postigli brzi gol, no dvadesetak sekundi je bilo premalo za nešto više od utješnog poraza.

Goste je predvodio Preuss sa šest golova, dok je kod domaćih najbolji bio Bagarić sa sedam zgoditaka. Napomenimo i solidne partije hrvatskih igrača. Za Lubbecke, Ante Kaleb i Luka Raković postigli su po tri pogotka, dok je za Gummbersbach Marko Matić dodao jedan gol.

11Wetzlar 32837:834+328
12Minden 32843:909-6624
13Erlangen 32784:871-8723
14TV Bittenfeld 31778:862-8420
15Gummersbach 32789:897-10814
16TuS N-Lübbecke 31707:830-12314
17Ludwigshafen 32770:883-11313
18TV 05/07 Hüttenberg 32800:937-13713