Euro 2018., skupina B, 2. kolo, 14.01.2018, 18:15 h
Austrija 26:33 Francuska
Francuska

Francuska bez Karabatića i Sorhaindoa rutinirano odradila posao protiv Austrije

Sportnet • nedjelja, 14.01.2018.

Francuski rukometaši nakon minimalne pobjede nad Norveškom uvjerljivo su slavili protiv slabašne Austrije. Izabranici Didiera Dinarta lako su stigli do 33:26 pobjede...

Nakon iščupane pobjede u prvom kolu protiv Norveške, reprezentacija Francuske večeras je odigrala točno onoliko koliko joj je trebalo da dohvati ozbiljnu pobjedu uz što manju potrošnju energije.

Već na startu, preko Abaloa, Clairea i N'Guessana stiže do 3:0, do odlaska na predah još četiri puta Franuzi uspijevaju stvoriti mini-serije od dva uzastopna pogotka i drugo poluvrijeme dočekuju s pet pogodaka prednosti na svojoj strani.

Najviše je u dresu Austrije vukao Robert Weber, koji je prvih pola sata ostavio za sobom s četiri postignuta pogotka, no malo je to bilo za bilo kakvu ozbiljniju borbu protiv daleko kvalitetnije Francuske.

U periodu od 37. do 39. minute sastav Didiera Dinarta još jednom postiže tri pogotka u nizu, ovoga puta u strijelce su se upisivali dva puta Remili te Caucheteux, i korak do dvoznamenkaste prednosti glavnog favorita skupine francuskoj klupi ostaje tek da pusti da se uigraju igrači iz "drugog plana".

Nikola Karabatić i Cedric Sorhaindo susret su odgledali s klupe, odmorio je i Nicolas Claire koji je skupio devet minuta na parketu, najviše pogodaka, njih sedam, postigao je N'Guessan, dok je vratarski par Gerard - Dumoulin skupio 15 (9+6) obrana.

I dok austrijski vratari Bauer i Pilipović obranili tek jedan šut manje od kolega s druge strane, njihovi suigrači u napadu nisu uspjeli parirati protivničkima. Weber je na kraju postigao pet zgoditaka, jedan više od Thomasa Kandolfa.