Euro 2018., skupina B, 2. kolo, 14.01.2018, 20:30 h
Norveška
Norveška 33:28 Bjelorusija

Norvežani do prvih bodova, dvije 3:0 serije dovoljne za slavlje

Sportnet • nedjelja, 14.01.2018.

Reprezentacije Bjelorusije i Norveške u međusobni dvoboj drugog kola Skupine B ušle su u različitim raspoloženjima, a nakon konačnih 33:28 izjednačile su se na tablici...

Nakon velikog razočaranja poslije susreta s Francuskom, reprezentacija Norveške upisala je prve bodove na Prvenstvu. Uz povratak na željene staze, Christian Berge zadovoljstvo može tražiti i u činjenici da mu najjače snage igraju na visokoj razini, a posebno se to, nakon večerašnjeg dvoboja, odnosi na vratara Bergeruda koji je upisao 14 obrana.

Početnih 12, 13 minuta proteklo je u odmjeravanju snaga, uz povremeno vodstvo s jedne, odnosno druge strane, a zatim, pri 6:6, norveški reprezentivci ulaze u 3:0 seriju i po prvi puta jedan od sastava stiže do +3. Pri istoj se razlici ušlo u nastavak.

Nova 3:0 serija skandinavske vrste, sredinom drugog dijela, riješila je pitanje pobjednika. 22:19 Norveška je pretvorila u šest zgoditaka prednosti, nakratko se Bjelorusija pokušava vratiti osam minuta prije kraja kada su za redom pogađali Karvacki, najbolji bjeloruski strijelac Karalek (5) i Baranau, no za nešto ozbiljnije bilo je prekasno.

U pobjedničkom sastavu uz odličnog Bergeruda u vrlo dobrom su se izdanju predstavili i strijelci šest zgoditaka Sagosen, Bjornsen i Gullerud koji je dvoboj završio kao stopostotan. Za vratarom norveške vrste nije puno zaostao niti bjeloruski čuvar mreže Saldacenka koji je zaustavio 13 protivničkih šuteva.