Split do uvjerljive pobjede protiv Tivta

Petar Jenjić • utorak, 23.01.2018.

Košarkaši Splita upisali su uvjerljivu pobjedu u susretu 15. kola Druge ABA lige. Na domaćem su parketu bili bolji od crnogorskog Tivta rezultatom 88:68...

Sedmu pobjedu u Drugoj ABA ligi ove sezoni upisali su košarkaši Splita koji su pred svojim navijačima bili bolji od Tivta rezultatom 88:68. Žuti uz sedam pobjeda imaju i osam poraza, dok je Tivat pao na omjer 6-9.

Split je odigrao jako dobru prvu četvrtinu i stekao 14 koševa viška (26:12). Ipak, posustaje u ostatku poluvremena što crnogorska momčad koristi i u samoj završnici druge dionice prelazi u minimalno vodstvo, no na odmor s prednošću ipak odlazi Split (39:37).

Gosti su uspijevali održati priključak kroz cijelu treću četvrtinu, no u posljednjih deset minuta Split ponovno dolazi do dvoznamenkaste razlike, ne ispušta je do kraja i upisuje uvjerljivu pobjedu.

Nezaustavljiv je u pobjedničkim redovima bio Henrik Širko s 29 poena i šest skokova, dok je Goran Filipović dodao 14 koševa, sedam skokova i osam asistencija.

Najbolji je kod gostiju bio Miloš Popović s 15 koševa.