Troyes
Troyes 0:2 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Branimir Korać • subota, 03.03.2018.

PSG nije kiksao u francuskom prvenstvu uoči uzvrata osmine finala Lige prvaka, gostovao je kod Troyesa i upisao pobjedu 2:0. Unai Emery nije imao na raspolaganju Neymara, Edinsona Cavanija i Kyliana Mbappea...

Iako nastup Parižana nije bio nešto posebno kvalitetan, bio je dovoljan za glatku pobjedu u gostima kod Troyesa. Nije se niti očekivala neka rapsodija bez trojice najboljih igrača i onih koji su uglavnom donosili bodove Parižanima, ali Troyes nije bio protivnik koji bi to mogao iskoristiti i kazniti.

I u ovom susretu istaknuo se Angel Di Maria koji ove sezone igra u sjajnoj formi, posebno u posljednje vrijeme kada se ističe realizacijom te je u zadnjih devet nastupa postigao osam pogodaka.

U prvom poluvremenu nije bilo puno kvalitetnog nogometa, PSG uglavnom je pokušavao udarcima iz dalje, ali nije to predstavljao posebnu opasnost za vratara domaćina.

U drugom dijelu ipak konkretniji Parižani i to je rezultiralo pogocima. Oba pogotka pala su u drugom poluvremenu čime je PSG otišao do sva tri boda.

U 47. minuti velika pogreška domaćih braniča koji su poklonili loptu Di Mariji, on je ostavlja za Draxlera, a Nijemac uzvraća krasnom asistencijom koja izbacuje Di Mariju samog pred domaćeg vratara i argentinski reprezentativac rutinski zabija za vodstvo.

Pobjedu gostiju potvrdio je mladi Christopher Nkunku u 77. minuti kada ga je u 16 metara pronašao Dani Alves, Nkunku se izborio za dovoljno prostora i zabio za 2:0.

Inače u dresu PSG-a debitirao je sin Georgea Weaha, Timothy, 13 godina nakon što je njegov otac odigrao posljednju utakmicu u dresu ovog kluba. Inače Timothy Weah je ujedno i prvi igrač s američkim državljanstvom koji je zaigrao u dresu PSG-a.