Real Madrid očekivano slavio, drama u Badaloni pripala Obradoiru

Sportnet • subota, 17.03.2018.

Dok je u 23. kolu ACB lige, Real Madrid lakoćom slavio u Zaragozi, u Badaloni je domaći Joventut u posljednjim trenucima poražen od Obradoira...

PIŠE: Jan Šneler

Iako je do kraja regularnog dijela sezone ostalo još 11 kola, prilično je izvjesno kako će Real Madrid s prve pozicije ući u nokaut fazu. Nakon današnjeg susreta u Zaragozi, Real je upisao 20. pobjedu ove sezone.

Real Madrid praktički je sve riješio u prvom poluvremenu. Nakon prve četvrtine gosti su vodili 22:12, da bi na poluvremenu vodili s čak 53:27. Riješivši utakmicu već u prvih 20 minuta, jasno je bilo kako će Real u nastavku pokušati rotirati i odmoriti glavne zvijezde. To je Zaragoza iskoristila te je smanjila razliku. Na kraju je Real slavio s 96:81.

Najbolji je u gostujućoj momčadi bio Facundo Campazzo koji je postigao 19 koševa te dodao pet skokova i sedam asistencija. Kod domaće Zaragoze, Nikola Dragović upisao je 21 poen uz sedam skokova. U dresu poražene Zaragoze, nešto više od pet i pol minuta upisao je i Lovro Mazalin s učinkom od dva poena.

Posljednjeplasirani Joventut i dalje muku muči s rezultatima ove sezone. Ništa bolje nekad slavni španjolski klub nije prošao niti u ovom kolu. Gotovo cijelu utakmicu Joventut je gubio od Obradoira, a na poluvremenu su gosti imali prednost 26:37.

U nastavku utakmice Joventut je ipak uspio polako smanjivati rezultat da bi na samom kraju došli do izjednačenja kod 60:60 i 62:62. Ipak, gosti su bili spretniji i koncentriraniji te su slavili s minimalnih 62:63. Alarm je već odavno upaljen u Badaloni, a ako nešto u Joventutu drastično ne poprave, vrlo je izgledno kako će sljedeće sezone nastupati u nižem rangu.

Za pobjedničku momčad, Eimantas Bendzius je postigao 15 poena te upisao uz to i pet skokova, dok je kod poraženog Joventuta najbolji bio Nicolas Laprovittola s 11 koševa, sedam skokova i pet asistencija.