Branimir Korać • subota, 24.03.2018.

Okončano je 28. kolo Eurolige s posljednja četiri susreta, a Baskonia je pobjedom u Barceloni napravila veliki korak prema prolazu u četvrtfinale...

Olympiakos je učvrstio treću poziciju i nastavlja borbu za drugo mjesto s Fenerbahčeom. Ovog petka ugostio je posljednjeplasirani Anadolu Efes i slavio 89:82. Nakon što je domaćin već u prvoj četvrtini bio na 16 poena prednosti, činilo se da će Efes upisati vrlo težak poraz, ali smanjio je zaostatak, u završnici došao i na minus tri nakon trice Krune Simona, ali Grci su ipak uspješno priveli meč kraju.

Simon je odigrao vrlo dobru utakmicu i za 31 minutu ubacio je 18 poena uz osam asistencija i šest skokova, a 14 poena dodao je Sonny Weems. U domaćem sastavu Nikola Milutinov upisao je 20 poena i osam skokova, a po 17 poena dodali su Ioannis Papapetrou (sedam skokova) i Vassilis Spanoulis (osam asistencija, pet skokova).

Brose i Unicaja odigrali su susret za prestiž s obzirom da nijedni ne mogu do doigravanja. U konačnici pobjedu su odnijeli Nijemci s 93:88 i tako i matematički izbacili Unicaju iz borbe za četvrtfinale i uništili joj ionako vrlo male šanse.

Sjajan posao kod domaćina odradio je Ricky Hickman koji je ubacio čak 28 poena. Pratio ga je s 12 poena i pet skokova Dorrell Wright dok je Leon Radošević za 28 minuta upisao deset poena, četiri asistencije i tri skoka. Najraspoloženiji kod Unicaje bio je Nemanja Nedović s 26 poena, a Ray McCallum ubacio je 13.

Moskovski CSKA učvrstio je status najbolje momčadi Eurolige glatkom gostujućom pobjedom kod Himkija 90:73. Rutinska pobjeda CSKA koji je apsolutno dominirao od početka do kraja susreta i nije dopustio domaćinu iznenađenje. Himki je u drugom poluvremenu uspio smanjiti zaostatak na sedam poena, ali vrlo brzo CSKA se ponovno odvojio i više nije bilo nikakve dvojbe.

Najbolji kod CSKA bili su Nando De Colo sa 17 poena te Othello Hunter sa 16 poena i sedam skokova. Kod Himkija vukao je Aleksej Šved s 20 poena i osam asistencija dok je Egor Vjalcev dodao 13 poena.

Ante Tomić već neko vrijeme najbolji je igrač Barcelone, no susret protiv Baskonije morao je propustiti zbog bolesti. To se itekako osjetilo na igri domaćina koji je upisao poraz, gosti su dominirali upravo u reketu i sa 17 skokova više stvorili su preduvjete za važnu pobjedu koja ih dovodi na rub četvrtfinala.

U konačnici bilo je 86:73 za Baskoniju koja je serijom 14:0 u zadnjoj dionici prelomila susret.

Johannes Voigtmann predvodio ju je sa 17 poena i sedam skokova dok je Vincent Poirier dodao 15 poena, osam skokova i pet asistencija. Kod Barcelone Petteri Koponen ubacio je 21 poen, a Pierre Oriola 15.