Zvezda u drugom poluvremenu razbila Olimpiju i prošla u polufinale Superkupa

Petar Jenjić • petak, 21.09.2018.

Košarkaši Crvene zvezde posljednji su polufinalisti Superkupa ABA lige koji se igra u Laktašima. Srpska momčad odličnim drugim poluvremenom stigla je do pobjede protiv Union Olimpije...

Cedevita će u polufinalu Superkupa igrati protiv Crvene zvezde koja je očekivano stigla do pobjede protiv Petrol Olimpije, u posljednjoj četvrtfinalnoj utakmici.

Srpska momčad u konačnici je stigla do pobjede rezultatom 86:60. Prvo poluvrijeme bolje je igrala slovenska momčad, a zaključila ga je s dva koša viška (42:40). Međutim, nastavak utakmice u potpunosti je pripao Zvezdi koja je dominantno stigla do pobjede.

Kako je vrijeme u drugom poluvremenu prolazilo, bilo je jasno kako će kako će Zvezda doći do pobjede. Treću je dionicu zaključila s 20:9, da bi posljednju četvrtinu otvorila serijom 10:2. Do kraja utakmice ostalo je tek pitanje kojom će razlikom slaviti.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Maik Zirbes s 14 koševa i pet skokova, dok je 12 koševa dodao Billy Baron.

15 koševa u redovima Olimpije ubacio je Blaž Mesiček. Luka Šamanić za 20 minuta ubacio je dva poena (0/1 za dva, slobodna bacanja 2/4) uz tri skoka, dok Roko Badžim nije ulazio u igru.