Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 2:1 Lille
Lille

Branimir Korać • subota, 03.11.2018.

Iako je stigao do 12. pobjede u isto toliko susreta u francuskom prvenstvu ove sezone, PSG nije lako slomio otpor Lillea. Tek u zadnjih 20 minuta osigurao je pobjedu...

PSG rutinski kažnjava konkurenciju u francuskom prvenstvu koja je ove sezone slaba. Lille je jedan od onih koji mogu biti zadovoljni ulaskom u sezonu, ali protiv PSG-a nije mogao. Na Parku prinčeva poražen je s 2:1.

S ova tri boda i 12. pobjedom u isto toliko kola, PSG je postao prva momčad u ligama petice koja je ušla u sezonu s 12 uzastopnih pobjeda. S obzirom na kvalitetu konkurencije, ovakvo što ne treba čuditi, Parižani su za klasu ispred svih ostalih i njihove pobjede u ogromnoj seriji su čak i očekivane.

Lille se trudio i pokušavao, pružao je dobar otpor sve do zadnjih 20 minuta. U 70. minuti ipak je pokleknuo i primio prvi pogodak, strijelac je bio Kylian Mbappe kojem je ovo 40. pogodak u Ligue 1 i 11. ove sezone. Ono što je zastrašujuće je činjenica da Mbappe ima tek 19 godina i deset mjeseci, a s ovim golovima postao je najmlađi igrač u zadnjih 45 godina u Ligue 1 koji je došao do 40 golova.

Nakon Mbappea među strijelce se upisao još i Neymar dok su gosti smanjili u sudačkoj nadoknadi iz kaznenog udarca preko Nicolasa Pepea.

Inače cijelu utakmicu odradio je Marco Verratti koji je u problemima sa zakonom i klubom nakon što je uhvaćen u vožnji u pijanom stanju.