Branimir Korać • petak, 16.11.2018.

Odigrane su i preostale utakmice sedmog kola Eurolige, hrvatski igrači upisali su pobjede, a jedini hrvatski stručnjak ubilježio je novi poraz...

U dvoboju momčadi koje su u ovo kolo ušle s po jednom pobjedom, Gran Canaria je na svom parketu svladala Maccabi 84:78. Momčad Nevena Spahije tako ostaje u neugodnoj poziciji sa samo jednom pobjedom i čak šest poraza u sezoni u kojoj su ambicije vezane u najmanju ruku uz prolazak u nokaut fazu Eurolige.

U Gran Canaria Areni Maccabi je imao dosta problema, Scott Wilbekin bio je šuterski prilično neraspoložen (2/10 za tricu), Tarik Black zbog problema s osobnim pogreškama igrao je tek sedam minuta, a realizacija Maccabija u reketu bila je poprilično loša uz dosta promašenih zicera.

Gran Canaria je to koristila i rano se odvojila te održavala vodstvo u najvećem dijelu susreta. Tek početkom posljednje četvrtine Maccabi je uspio povesti kada je serijom 11:0 otišao na 68:65, ali onda je domaćin uzvratio, ponovno poveo i do kraja susreta nije ispuštao vodstvo.

"Moram čestitati Gran Canariji na velikoj pobjedi, mi nismo igrali onako kao što smo trebali igrati u ovom susretu. Imali smo puno problema i u obrani i u napadu, nismo pronašli pravu kemiju, ali to je život. Bila je too jedna od najvažnijih utakmica za nas. Imali smo težak raspored, dosta ozljeda, izgubili puno utakmica i ovdje smo došli po oporavak, ali nije išlo", rekao je Spahija nakon susreta.

Christopher Evans predvodio je domaćina sa 17 poena i pet skokova, a Eulis Baez dodao je 16 poena i deset skokova. Kod gostiju Michael Roll ubacio je 15 poena i uhvatio sedam skokova, a po 13 poena ubilježili su Deandre Kane i Alex Tyus (devet skokova).

Napredak u odnosu na prošlu sezonu definitivno bilježi Anadolu Efes koji je sjajno krenuo i tako i nastavio. U ovom kolu ugostio je Panathinaikos i slavio bez ikakvih stresova u susretu koji je riješen već u prvom poluvremenu. Tu je Efes stigao do visoke prednosti i kasnije više nije imao problema.

Panathinaikos je napadački potpuno podbacio, nije pronalazio pravo rješenje za dobru obranu domaćina i na kraju je priznao visok poraz 78:62.

Najbolji kod Efesa bili su Rodrigue Beaubois s 19 poena i pet skokova te Adrien Moerman sa 17 poena i šest skokova. Krunoslav Simon za 33 minute dodao je deset poena (2/3 za dva, 2/4 za tri) uz osam skokova, pet asistencija i dvije osvojene lopte.

Kod gostiju po 11 poena upisali su Deshaun Thomas i Nick Calathes (osam asistencija), a James Gist dodao je deset poena i pet skokova.

Žalgiris je poražen u produžetku na svom parketu protiv Barcelone 88:85. Na isteku regularnog dijela šut za pobjedu promašio je Brandon Davies, čak je bio u vrlo dobroj poziciji, ali nije pogodio. Meč je otišao u produžetak gdje je Barcelona bila bolja i slavila 88:85.

"Čestitke Barceloni na pobjedi. Nismo napravili dovoljno kao i u dobrom dijelu utakmica ove sezone. Izgubili smo bitku u fizičkom dijelu, nismo mogli pronaći igrača koji će povući momčad visokim ritmom i platili smo cijenu", tvrdi Šarunas Jasikevičius.

Kyle Kuric predvodio je goste s 15 poena, a Ante Tomić za 31 minutu ubacio je 14 poena (5/7 za dva, 4/8 slobodna) uz pet skokova i tri asistencije. Kod Žalgirisa Aaron White upisao je 21 poen uz osam skokova dok je Nate Wolters dodao 19 poena i šest asistencija.

CSKA je rutinski odradio gostovanje u Münchenu kod Bayerna gdje je slavio 93:79. Nije bilo nikakve neizvjesnosti, gosti su od početka imali sve pod kontrolom i mirno su dovršili posao.

Cory Higgins ubilježio je 18 poena i pet asistencija dok je Alec Peters dodao 13 poena i šest skokova. Kod Bayerna po 14 poena upisali su Nihad Đedović i Derrick Williams (devet skokova), a Danilo Barthel uhvatio je 11 skokova.