Dva pogotka Manuela Štrleka u važnoj pobjedi Veszprema

Petar Jenjić • srijeda, 21.11.2018.

Odigrane su dvije utakmice devetog kola rukometne Lige prvaka. Dinamo Bukurešt svladao je Cocks i vratio se na pozicije koje vode u sljedeću fazu, dok je važnu pobjedu upisao i Veszprem koji je slavio u gostima kod Rhein-Neckar Löwena...

Iako je drugu uzastopnu utakmicu igrao bez najboljeg strijelca Aminea Bannoura, Dinamo Bukurešt na domaćem je terenu stigao do pobjede protiv Cocksa sa 24:22 i tako se vratio na pozicije koje vode u sljedeću fazu.

Domaćin je na poluvremenu imao minimalno vodstvo (13:12), a u nastavku se drama nastavila. Osam minuta prije kraja rezultat je bio 21:21, a tada je Kamel Alouini s dva gola donio momentum na stranu rumunjske momčadi, uz pomoć vratara Makrema Missaouija.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Hugo Descat sa sedam golova, dok je šest pogodaka dodao Vitali Komogorov. Ante Kuduz nije se upisao u strijelce. Najbolji je kod gostiju bio Nico Rönnberg s osam golova.

Drugu pobjedu u posljednjih pet dana upisao je Veszprem koji je slavio u gostima kod Rhein-Neckar Löwena sa 29:25. Ne samo da je stigao do pobjede, već se i s večerašnjim protivnikom izjednačio na četvrtom mjestu u skupini A uz bolji međusobni omjer. Podsjetimo, njemačka je momčad u prvoj utakmici slavila s 29:28.

Gostujuća je momčad na poluvremenu vodila s 14:13, a do prvog vodstva na utakmici Löwen je stigao u 34. minuti (16:15). Međutim, serijom 6:1 Veszprem okreće rezultat u svoju korist i prednost ne ispušta sve do kraja utakmice.

Veszprem je do pobjede predvodio sa šest golova, dok je Manuel Štrlek u pobjedu ugradio dva pogotka. Najbolji je kod domaćina bio Mads Mensah Larsen sa šest golova.