Nexe svladalo Olympiakos i na domaćem terenu, izboren nastavak natjecanja

Mihaela Bradovski • subota, 24.11.2018.

Domaćim slavljem nad Olympiakosom rukometaši Nexea izborili su grupnu fazu EHF kupa. Grčka momčad vodila je većim dijelom prvog poluvremena, dok je završnih petnaest minuta pripalo sastavu Hrvoja Horvata za konačnih 30:25...

Nexe su do pobjede ove subote, svaki sa po sedam pogodaka, predvodili Ante Gadža i Vedran Zrnić, a upravo je potonji svojim zgoditkom osam sekundi prije odlaska na odmor, a nakon pola sata hvatanja zaostatka, donio domaćem sastavu minimalnih 14:13.

Bilo je to prvo i jedino Nexeovo vodstvo u prvom poluvremenu dok su, s druge strane, rukometaši Olympiakosa nekoliko puta u istom periodu držali tri pogotka prednosti. Goste je vukao raspoloženi Dimitrios Tziras, najbolji strijelac susreta s deset golova.

Našički je sastav odmah sa startom druge polovice susreta ugrabio još jedan pogodak prednosti, no gostujući otpor nije uspio slomiti sve do pred ulazak u zadnjih deset minuta.

Gadža je u 48. minuti pogodio za 23:20, u seriju je ušao tada trostruki strijelac Marin Šipić za +5 šest minuta prije kraja nakon čega gostima više nije pomogao niti zatražena minuta odmora niti, i dalje raspoloženi, Tziras. Ista razlika ostala je i nakon isteka 60 minuta.

Koncentriranih posljednjih 15-ak minuta te pet pogodaka zalihe iz prvog susreta bilo je dovoljno sastavu Hrvoja Horvata za osiguranje iduće faze natjecanja.