Petar Jenjić • nedjelja, 09.12.2018.

Odigrane su i dvije preostale utakmice 14. kola njemačke Bundeslige. Mainz je na domaćem terenu odigrao 1:1 protiv Hannovera u utakmici, dok Borussia Mönchengladbach nije imala problema protiv Stuttgarta kojeg je porazila s 3:0...

Prva utakmica dana odigrana je u Mainzu gdje je istoimeni domaćin osvojio tek bod protiv pretposljednjeg Hannovera, susret je završio rezultatom 1:1. Četvrti je ovo remi Mainza kojim se trenutno nalazi na desetom mjestu, dok se gosti i dalje nalaze dva boda ispod posljednjeg mjesta koje osigurava ostanak u Bundesligi.

Poveli su gosti u 12. minuti kada je nakon jednog ubačaja s desne strane najbolje reagirao Hendrik Weydandt i s pet metara skrenuo loptu u mrežu. Rezultat se nije promijenio sve do 89. minuti kada je domaćin dobio, u najmanju ruku, sumnjiv penal, iako postoji pitanje je li kontakta uopće i bilo. Siguran je izvođač s 11 metara bio Daniel Brosinski.

Činilo se kako će Mainz ipak do preokreta kada je u 97. minuti Anthony Ujah poentirao za 2:1, međutim, sudac je pogodak poništio zbog zaleđa. Do kraja utakmice gosti su ostali s igračem manje nakon što je Oliver Sorg zaradio drugi žuti karton.

U dresu Hannovera Josip Elez ušao je u igru u 79. minuti.

Do devete pobjede sezone stigla je Borussia Mönchengladbach koja je na domaćem terenu svladala Stuttgart s 3:0. S nova tri boda stigla je na ukupno 29, sedam manje od vodeće Borussije Dortmund. S druge strane, gosti ostaju na 16. mjestu s 11 bodova.

Sva tri pogotka domaćin je postigao u drugom poluvremenu, a prvi je došao u 69. minuti. Florian Neuhaus svojom je sedmom asistencijom ove sezone uposlio Raffaela koji glavom skreće loptu u mrežu i postiže svoj prvi bundesligaški gol.

Asistent se upisao u strijelce osam minuta kasnije te povećao vodstvo na 2:0. U 83. minuti Stuttgart je ostao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Erik Thommy. Samo minutu kasnije stigao je i treći pogodak kada je Benjamin Pavard skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

U sastavu gostiju zbog ozljede nije bilo Borne Sose.