Kovačićeva asistencija u pobjedi Chelseaja na gostovanju kod Watforda

Marjan Kreševac • srijeda, 26.12.2018.

U posljednjem susretu Boxing Daya Watford je ugostio Chelsea. Gosti su bili bolji u većem dijelu susreta i na kraju su zasluženo upisali pobjedu rezultatom 2:1. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić asistirao je kod prvog pogotka...

Nakon što je Arsenal nešto ranije okončao svoj dvoboj protiv Brightona rezultatom 1:1, gosti iz Londona imali su priliku pobjedom vratiti se među četiri najbolje momčadi Premiershipa. Upravo s tom namjerom postavili su se igrači Chelseaja na terenu od prvog sučevog zvižduka.

Prvu opasnu situaciju gosti su kreirali već u četvrtoj minuti kada se Pedro nakon duplog pasa s Willianom našao u prilici, ali udarac je promašio okvir gola Bena Fostera za nekoliko centimetara. Malo, ali ipak samo malo precizniji bio je Willian u desetoj minuti susreta, napravio je sve kao iz priručnika, obišao golmana, pucao, ali ispriječio se okvir gola.

U početnom dijelu susreta Watford nije previše razmišljao o protivničkom golu, prvi put nešto konkretnije vidjeli smo u 18. minuti kada je glavom pokušao Abdoulaye Doucoure, no vratar gostiju je na mjestu i rezultat na semaforu ostaje nepromijenjen. Što se više bližio kraj poluvremena sve je bilo izglednije da će momčadi na odmor netaknutih mreža.

Kako se to ipak ne bi dogodilo, pobrinuo se u prvoj minuti sudačke nadoknade Hazard, Mateo Kovačić sjajno je odigrao loptu iza leđa domaće obrane, Nizozemac je prihvatio proigravanje, obišao Fostera i mirno pospremio loptu u praznu mrežu. Kratkog je vijeka bilo slavlje gostiju, samo tri minute kasnije izjednačenje. Pereyra se vrzmao oko ruba kaznenog prostora, primijetio je ubačaj Holebasa i bez puno razmišljanja iz voleja zakucao loptu u mrežu.

Gosti su u drugi dio susreta ušli odlučni da što prije riješe pitanje pobjednika u ovom susretu. Pritisnuli su sa svih strana i bilo je samo pitanje trenutka kada će obrana popustiti. To se dogodilo u 59. minuti, istina s bijele točke s koje je precizan bio ponovno Eden Hazard. Do kraja susreta Willian je imao priliku riješiti sve dvojbe, ali još jednom ispriječio se okvir gola.

Mateo Kovačić odigrao je 81 minutu i svoj vrlo dobar nastup okrunio asistencijom za prvi pogodak Edena Hazarda.